Star wars parade ve Španělsku
Účastníci Star Wars parade ve španělském Santiago de Compostela. První epizoda Hvězdných válek ve 3D bude uvedena do kin v roce 2012 (Flickr/Contando Estrelas)

Star Wars hodlá následovat úspěch Avatara a Alenky v říši divů a také na sebe oblékne 3D kabát. Společnost Lucasfilm minulý měsíc oznámila, že Star Wars: Epizoda 1 – Skrytá hrozba, bude uvedena do kin v roce 2012.

Lucasfilm spojí síly se svou sesterskou společností Industrial Light & Magic, která se specializuje na zvláštní filmové efekty a která od doby, kdy ji před 35 lety George Lucas založil, získala již 15 Oskarů.

Mezi jejich vítězné projekty patří například Harry Potter a Princ dvojí krve, Iron Man, Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, nebo též první Hvězdné války, jež spatřily světlo světa roku 1977.

Dostat ze stereo konverze kýžený výsledek chce čas a šikovné ruce,“ říká John Knoll, který má v Industrial Light & Magic na starost vizuální efekty.

Poté, co bude Hrozba uvedena do kin, převodu do 3D se dočká v průběhu dalších let i zbylá pětice.
Abychom uspěli, chce to mít kritické a zároveň umělecké oko s neskutečným citem pro detail,“ řekl Knoll. Není to věc, kde se dá dobrého výsledku dosáhnout tak, že se to udělá rychle. Na Star Wars si dáme záležet, využijeme všech našich znalostí, jak estetických, tak technických tak, aby si diváci z nových Hvězdných válek odnesli fantastický zážitek.“

Přesné datum uvedení prvního filmu do kin nebylo dosud zveřejněno.

Article in English