20100916_sport_sparta
Wilfried se těží z úvodního gólu. (AP/SITA)
Na první zápas Sparty v F skupině Evropské ligy se přišlo podívat přes 13 700 diváků. Na Letné tak mohli sledovat napínavý souboj proti Palermu. Po remíze v prvním poločase Sparta přidala další dva kousky, zatím co Palermo už jen jeden ... i když k vyrovnání před koncem zápasu moc nechybělo. První tři body zařadilo pražský klub na druhé místo ve skupině. V dalším zápase se utká s vedoucím celkem skupiny CSKA Moskva, která dnes zdolala FC Loussane 0:3.

Sparta Praha – Palermo 3:2 (1:1)
Góly: 17. Wilfried, 68. Kladrubský, 75. Kadlec - 38. Maccarone, 83. Hernández

Sestavy

Sparta Praha (trenér Jozef Chovanec): Blažek - Kladrubský, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder – Sionko (90. Kadeřábek), Vacek, Kadlec (82. Třešňák), Podaný - Wilfried (90. Kweuke)

US Palermo (trenér Delio Rossi): Sirigu - Darmian, Glik, Bovo, Balzaretti – Migliaccio (58. Kasami), Liverani, Rigoni (78. Pedro), Pastore - Hernandéz, Maccarone

Průběh

1. poločas
Sparta začala o něco aktivněji. V šesté minutě otestoval gólmana hostů Kladrubský, který chtěl poslat dalekonosnou střelu pod břevno, gólman hostů ji ale vyrazil. Domácí ale dlouho nečekali. Úspěšné hlavičce Wilfrieda v 17. minutě předcházela efektní klička Kadlece, díky které se zbavil dvou soupeřů, a následný centr Kladrubského do vápna. 1:0

První úspěch vybídl Spartu k další akci. Kadlec po Wilfriedově patičce mířil na šibenici, ale Sirigu se pohotovým zákrokem blýskl.

Ve 38. minutě Palermo stav zápasu srovnalo. Opěvovaný Pastore vypálil na Blažka, který míč vyrazil k Maccaronemu a ten už se nemýlil. 1:1

2. poločas
V padesáté minutě pohrozil Blažkovi rozvlněnou boční sítí Hernandéz. Stejný hráč Spartě  zavařil v 61. minutě. Po Pastorově kolmici byl na vyběhnutého Blažka sám, naštěstí ale minul. Palermo zůstalo při chuti a o další minutu otestoval gólmana domácích Pastore. Blažek jeho střelu vytáhl do břevna.

Řecký sudí Kakos si v 64. – 66. minutě doslova zahrál karty. Rozdal hned tři žluté. Trumf ale vytáhl Kladrubský. Pamičův centr do šestnáctky prodloužil hlavou za záda Sirigua. 2:1

Další gól Sparty vstřelil v 75. minutě Kadlec. Zpracoval Pamičovu přihrávku, setřásl dva obránce a z malého vápna nedal brankáři hostů šanci. 3:1

Tak jednoduché to domácím nechtěl nechat Hernandéz. V 83. minutě skóroval patičkou po přihrávce od Balzarettiho. 3:2

Drama tedy nabralo na obrátkách. Minutu před koncem normálního hracího času málem srovnal hlavou Kasami. Dvě minuty nastavení (i díky taktickému střídání) už  Spartu o tři body nepřipravily.