Larry King - Moje pozoruhodná cesta
Larry King - Moje pozoruhodná cesta

Pokud jste v posledních letech sledovali americkou zpravodajskou stanici CNN, jistě jste narazili na talk-show Larryho Kinga, muže s vlasy učesanými dozadu, decentními brýlemi a šlemi nataženými na vrch košile.

Charakteristické šle Larryho Kinga a nezaměnitelný hlas už dnes znají miliony televizních diváků po celém světě. Časopis Time označil Kinga za "mistra mikrofonu" a TV Guide jej tituluje jako „nejpozoruhodnějšího moderátora televizní talk-show".

Osobní příběh muže, který už půl století zpovídá nejvýznamnější osobnosti světa včetně prezidentů, umělců, režisérů a spisovatelů a který má dnes na svém kontě více než čtyřicet tisíc rozhovorů, teď vychází i u nás v českém překladu.

Svůj vlastní příběh, který mapuje jeho dětství ve skromných podmínkách Brooklynu v době finanční krize a cestu do hvězdných výšek moderování pořadu CNN Larry King Live, King vměstnal do autobiografie nazvané, poněkud narcisticky - Moje pozoruhodná cesta.

Kingova schopnost pronikat do mezer osobnosti a klást přiléhavé a trefné otázky jej proslavila v profesním životě, ovšem v soukromém životě se jeho vlastní, zejména manželské vztahy, jeví spíše jako krátkodobé a nestabilní. Larry byl totiž osmkrát ženatý, prošel sedm rozvodů a jeho poslední žena se pokusila o sebevraždu předávkováním farmaky.

O svém životě i o zákulisí scény plné rozhovorů, zajímavých osobností a osudových zvratů Larry nakonec sepsal zmiňovanou biografii, která by podle očekávání měla částečně sejmout masku proslulého moderátora a ukázat čtenářům alespoň část skutečného Larryho Kinga.

Nakladatel: Pragma
Formát: 264 stran, 23x16cm, česky, vázaná vazba
Rok vydání: 2010
Cena: 280 Kč

Ukázky z knihy naleznete zde

Larry King Live - Interview sew Susan Boyleovou a Piersem Morganem