V prvním zápase druhého vyřazovacího kola Ligy mistrů poháru UEFA se dnes kromě jiných utkali MŠK Žilina s maltským klubem Birkirkara FC a Sparta Praha s lotyšským klubem SK Liepājas Metalurgs.

Birkirkara FC 1 : 0  MŠK Žilina

Slovenský mistr zavítal na Maltu, kde se utkal z tamní jedničkou  Birkirkara FC. Domácí se dostali do vedení hned v první minutě. Exekutorem byl 24 letý obránce Vukanac (SRB). Ačkoliv střelecky dominantní Žilina otestovala gólmana soupeře 14krát, změnit stav se jí už nepovedlo. Svěřenci Pavla Hapaly budou mít možnost odvety v Žilině 21. července.

SK Liepājas Metalurgs 0 : 3 AC Sparta Praha

Fanoušci Sparty Praha ale zklamáni nebyli. Sparta rozstřílela Lotyše na jejich půdě 0:3. Zápas otevřel ve 37. minutě osmnáctiletý mladík Václav Kadlec a ve druhém poločase se dvakrát střelecky prosadil Bony Wilfried. Tomuto rodákovi z Pobřeží Slonoviny se 16 minut před koncem zápasu málem povedl i hattrick. Odvetný zápas se odehraje na Letné, také 21. července.