Obří sochy z písku kralují OC Futurum. (Kateřina Šebelová/ Velká Epocha)
Obří sochy z písku kralují OC Futurum. Autorem sousoší je Edith van Wetering - Holandsko. (Kateřina Šebelová/ Velká Epocha) fotogalerie

Ještě několik posledních dní bude k vidění neobvyklá a unikátní přehlídka obřích soch z písku, které jsou k vidění od půlky května v brněnském nákupním centru Futurum.

Tato výjimečná expozice obřích soch, které dosahují výšky až čtyř metrů, je součástí Golden Sand Festival, do kterého se zapojili čeští i zahraniční umělci. Pískoví velikáni byli stvořeni ze 120 tun písku.

Celá akce nemá u nás ani ve světě obdoby. Pětice umělců z Holandska, Belgie a České republiky dokázala, že písek není jenom na hraní pro děti nebo na stavební materiál.  Podle svých představ a fantazie vytvořili zúčastnění sochaři nákresy, ze kterých vytvořili těchto osm velkých pískových veledíl přímo na místě. Jediným limitem bylo, že sochy nesměly překročit výšku čtyř metrů.

Do 15. června 2010 se tak mohou návštěvníci zapojit do soutěže, kde vyberou tu nejlepší sochu z pěti soutěžních modelů. Vstup na výstavu je zdarma.

Do soutěže se zapojili tito umělci: Enguerrand David (Belgie), Radovan Živný (Česká republika, Portugalsko), Niels Vegter (Nizozemí), Edith van de Wetering (Nizozemí) a Tomáš Bosambo (Česká republika).