Cocktail 008 (P.Našic/ laterna.cz)
Cocktail 008 (P.Našic/ laterna.cz)

Žánr: taneční

Námět a dramaturgie: Václav Janeček
Choreografie: Jean–Pierre Aviotte, Jiří Bubeníček, Jan Kodet, Pavel Strouhal

Hudba: Stanislav Abrahám, J. S. Bach, David Byrne, Peter Gabriel, O. F. Korte, Dimitris Maragopulos, Zdenek Merta, W. A. Mozart

 „Představení pro ty, kteří mají chuť vyrazit na malou prohlídku napříč tvorbou Laterny magiky a zhlédnout jakési Best of Laterna magika“U příležitosti padesátého výročí oficiálního zahájení umělecké práce souboru Laterny magiky a po úspěšném vystoupení na Expu 58 se na Novou scénu Národního divadla přeneslo představení nazvané Cocktail 008.

Tento obrazný koktejl toho nejlepšího z repertoáru Laterny magiky je samostatným dílem, které připomíná turistickou návštěvu české metropole se vším všudy.

Krásy Prahy, svody vášní i neúprosné dotírání konzumní společnosti a grafity zbarvených zdí – to všechno patří k návštěvě naší metropole i k repertoáru představení Cocktail 008.

 

Co uvidíte

Cocktail 008 - klauni z Kouzelného cirkusu (P.Našic/ laterna.cz)
Cocktail 008 - klauni z Kouzelného cirkusu (P.Našic/ laterna.cz)

Diváci se mohou těšit na nejúspěšnější scény z představení uplynulých let, jakými jsou Casanova, Hádanky, Graffiti, Argonauti nebo nejhranější představení Kouzelný cirkus.

Na závěr je zařazena krátká multimediální show Code 58.08, která se v Laterně magice prozatím nehraje jako samostatné představení. Původně se jednalo o doprovodný program výstavy Bruselský sen.

"Chuť připravit kompilační představení, v němž představíme výběr ve stylu Best of byla už před mnoha lety. Vždy ta myšlenka ale narazila na problém redukce podoby té či oné ukázky. Unikátní na Laterně je právě to, že každé její představení vytváří zcela odlišný prostor a princip imaginace, i když žánrově a principiálně je Laterna stále stejná.

Nicméně jsme do toho konečně přece jen šli i s tímto rizikem a možností dalších komplikací, jako je například rozdílná kvalita obrazu a tak dále. Bereme to jako takovou malou rekapitulaci, výroční projekt, hravou podívanou," řekl dramaturg Laterny magiky Václav Janeček v rozhovoru s ČT 24.

 

Hodnocení

Cocktail 008 (P.Našic/ laterna.cz)
Cocktail 008 (P.Našic/ laterna.cz)

Klíčovým momentem celého představení je výběr jednotlivých scén, úryvků z různých představení, a také jejich propojení společným motivem a vytvoření celkového příběhu.

Z této show se nedozvíte mnoho o jednotlivých příbězích, spíše se seznámíte s tvorbou, již předvádí Laterna magika na svém jevišti, a můžete shlédnout divácky nejoceňovanější momenty několika vybraných kusů.

Co se týče soudržnosti celého představení, je zajímavě propojeno filmovými snímky, které ilustrují návštěvu Prahy a také zákulisí samotné Laterny Magiky.

Celkový dojem z Cocktailu naznačuje, že se jedná o představení, které se jeví vděčné zejména pro turisty, kteří se do Prahy přijeli podívat ze zahraničí, ale i pro kulturní turisty - Čechy, již mají chuť vyrazit na malou prohlídku napříč tvorbou Laterny magiky a shlédnout jakési Best of Laterna magika během několika desítek minut.

Hodnocení:

 

Délka představení 90 minut * Laterna magika *
Cocktail 008 (P.Našic/ laterna.cz)
Cocktail 008 - Code 58 (P.Našic/ laterna.cz)
Cocktail 008 (P.Našic/ laterna.cz)
Cocktail 008 (P.Našic/ laterna.cz)

 

Recenze dalších představení Laterny magiky:

Divadelní recenze: Kouzelný cirkus – odolejte trikům a nástrahám tajemného kouzelníka

Divadelní recenze: Legendy magické Prahy - zajímavá novinka Laterny magiky

Divadelní recenze: Casanova - velký milovník, nebo otrok marné touhy? 

Divadelní recenze: Rendez-vous – výlet do tajných zákoutí lidské mysli 

Divadelní recenze: Antikódy v Laterně magice si mohli vyzkoušet diváci

Divadlo: Vidím nevidím - režisérka Maria Procházková poprvé na divadelních prknech