Santanu Pyne, indický muzikant a zpěvák, se svou manželkou Mirou Pyneovou, mladou a proslulou sopranistkou. (Hans Bengtsson/Velká Epocha)
Santanu Pyne, indický muzikant a zpěvák, se svou manželkou Mirou Pyneovou, mladou a proslulou sopranistkou. (Hans Bengtsson/Velká Epocha)

STOCKHOLM – Švédská operní zpěvačka Mira Pyneová, mladá a proslulá sopranistka, se 5. dubna přišla podívat na vyprodané představení souboru Shen Yun v historickém divadle Cirkus ve Stockholmu.

„Bylo to fantasticky dobré,“ řekla Mira po zhlédnutí show Shen Yun se svou rodinou.

Mira vloni vystupovala jako sólistka se Stockholmskou královskou filharmonií na  slavnostním předávání Nobelových cen ve Stockholmu.

Uvedla, že estetické prvky v praxi umění, tance a divadla jsou spojeny s duchovnem, a že tato filosofie se zdá být, určitým způsobem, bližší Asiatům.

Manžel pěvkyně, Santanu Pyne, je hudebník a zpěvák z Indie. Prohlásil, že na něj udělalo velký dojem, jak Shen Yun prezentuje původní kulturu východu, a že Shen Yun má „pěkný způsob“, jak ji představit nastupujícím generacím.

„Choreografie a výkon na jevišti jsou geniální, což musí být výsledkem velmi tvrdé práce,“ míní Santanu.

Mira je dobře obeznámena s původní indickou kulturou svého manžela a oblíbila si ji. Díky představením Shen Yun se nyní setkala s mnoha čínskými mýty a legendami, vyprávěnými prostřednictvím tance. Čína má mnoho etnických skupin, svou kulturu a pět tisíc let historie, a má tedy hodně co vyprávět.

Mira podotkla, že se jí a její rodině obzvlášť líbily ty části programu, které vyprávěly příběhy související s mýty a pověstmi nebo určitým historickým obdobím. Zmínila také, že její dcera Tara seděla po celou dobu představení úplně zticha, fascinovaná děním na jevišti.

„Celkově vzato, bylo to vlastně velmi úspěšné,“ shrnula Mira.

Article in English