Potenciální novinka firmy Apple kombinuje bluetooth handsfree s MP3 přehrávačem. (Obr.: U.S. Patent Office)
Potenciální novinka firmy Apple kombinuje bluetooth handsfree s MP3 přehrávačem. (Obr.: U.S. Patent Office)
Pokud chce Apple přijít s novým „iPodem do ucha“, bude se mu jeho loňský klíčový patent hodit.

Patentová kancelář USA minulý týden zveřejnila popis produktu, který si výrobce oblíbených přehrávačů iPod patentoval v dubnu 2008. Jedná se o miniaturní přístroj, podobný bluetooth handsfree sluchátku, který ovšem nese malý display a zabudovaný přehrávač MP3.

Podle nákresů patentu bude mít jednoduché ovládání pro přehrávání, pauzu a posunutí na další skladbu. Má také malý LCD display. Jestli má v budoucnu nahradit model iPod schuffle, to nám prozradí teprve čas.

Předpovědi nových výrobků na základě podaných patentů mají svá úskalí. Firmy mohou každoročně zažádat o stovky patentů, ale občas se konečný produkt se k zákazníkovi nedostane. I dobré nápady zkrátka často nevyjdou, což platí i pro Apple.

Ponořme se ale na moment do myšlenky tohoto patentu. Tenhle malý přístroječek by skutečně mohl být pro zákazníky zajímavý. Představte si kombinaci bluetooth handsfree, přes které můžete telefonovat, ale které je zároveň i miniaturním MP3 přehrávačem s vlastní pamětí, a také záznamovým zařízením, které dokáže pořizovat nahrávky telefonátů ve formátu MP3 – „jak praktické“, povzdechl by jistě leckterý nadšenec digitálních výdobytků.

Article in English