Pokud si přejete mít svoje potomky a nedaří se vám, můžete zkusit dát svojí ženě před spaním na čajovou lžičku trochu medu a popřát jí krásné sny - účinek může být možná nečekaný. (Vicky Brock/Flickr.com)
Dobrá rada je sladší, než sklenice plná medu. (VickyBrock/ Flickr.com)

Asi každý by našel ve svém životě řadu příběhů, které ho opravdu pobavily. Některé z těch, co jsem slyšel na vlastní uši, skutečně překonaly mojí schopnost zůstat v neoblomném klidu a vykouzlily na tváři úsměv a některé mne díky svojí absurdnosti téměř položily na zem. Jeden z takových pověstných příběhů „lomcováků" mi utkvěl v paměti a stal se nezapomenutelným „kořením mého života".

Jedna moje příbuzná se zabývá alternativní léčbou, bylinkami a zdravou výživou. Za léta, po která se těmto věcem věnovala, nasbírala mnohé zkušenosti a její přátelé se jí neváhají zeptat na dobrou radu.

Jednou za ní přišel jeden její známý a svěřil si jí, že se svou ženou chtějí mít dítě, ale nějak se jim nedaří a doktoři jim nedávají velké šance.

Jako zkušená bylinkářka a znalkyně výživy se dala do hledání, a když se dostala k náležitým informacím, napsala kamarádovi zprávu mobilním telefonem: „Pro to, aby žena otěhotněla, se doporučuje aby jedla měď." Tedy potraviny nebo doplňky, které obsahují měď.

Po nějakém čase se její kamarád ozval a velmi jí děkoval za radu. Říkal: „Žena začala užívat med jak si mi poradila a během několika týdnů otěhotněla."

Na chvíli se zarazila a její radost a pýcha nad tím, že mu dokázala poradit a pomoci, se proměnila v otázku: „Proč ale začala jíst med?"

Tázavě se zadívala na telefon a přemýšlela jestli nedošlo k tomu, že se jeden z nich pomátl na rozumu.

Když nám potom došlo, že v SMS zprávě nefunguje interpunkce a místo slova měď přišlo jejímu příteli do telefonu „med", málem jsme se smíchy potrhali, protože i tak jeho žena následně otěhotněla a on jí gratuloval, k jejím léčitelským schopnostem.

Inu zdá se, že dobrá rada pomůže nejvíce a ani nezáleží na tom, jestli ji náhodou někdo pochopí jinak. Takže pokud si přejete mít svoje potomky a nedaří se vám, můžete zkusit dát svojí ženě před spaním na čajovou lžičku trochu medu a popřát jí krásné sny - účinek může být možná nečekaný.