Muž v uniformě, identifikovaný jako Zhang Songwei, náměstek šéfa policejní stanice Yinliu, sedí na zdi před bytem dívek. (Minghui.net)
Muž v uniformě, identifikovaný jako Zhang Songwei, náměstek šéfa policejní stanice Yinliu, sedí na zdi před bytem dívek. (Minghui.net)

Policie ve městě Tianjin (čti Tchien-ťin) na severovýchodě Číny obtěžovala tři mladé dívky, jejichž rodiče se věnují meditační praxi Falun Gong, uvádí webová stránka shromažďující svědectví takovýchto případů přímo z Číny.

Podle severu Minghui.net, on-line fóra, vedeného lidmi, kteří se věnují Falun Gongu, se tři dívky jmenují Xiao Jing, Xiao Yan a Xiao Jiao. Žijí samy, protože jejich rodiče byli zatčeni za praktikování Falun Gongu.

Zpráva, zveřejněná 4. října, uvádí, že 29. září kolem čtvrté ranní začala na dveře bytu, kde dívky bydlí, tlouci skupina policistů z policejní stanice tianjinského obvodu Ji, s tím, že chtějí dovnitř, aby byt prohledali.

Několik policistů vyšplhalo na zeď vedle domu. Součástí zprávy jsou fotografie uniformovaného policisty a dalšího muže v civilních šatech, jak stojí na zdi uprostřed noci; muž v uniformě je podle zprávy Zhang Songwei, náměstek šéfa policejní stanice Yinliu.

Dívky odmítly policistům otevřít a začaly volat sousedy o pomoc. Nakonec policisté odešli.

V době kolem výročí vzniku komunistického režimu, počínaje 1. říjnem, se však skupina asi deseti policistů u domu objevila ještě mnohokrát, lezla na zdi a bušila na dveře.

Minghui.net poskytl telefonní čísla na personál policejní stanice, ale telefonáty Velké Epochy nikdo nezvedl. V těchto případech jde o běžný jev, jelikož telefonní čísla zveřejněná na Minghui.net obdrží velké množství telefonátů od zainteresovaných aktivistů po celém světě.

Zpráva uvádí, že dívky vyvěsily na ulicích prosby o pomoc:

„Jsme tu jen tři dívky. Nejsme schopné se bránit. Nevíme, jestli přijdou znovu. Opravdu nemáme, kdo by nám pomohl... Potřebujeme vaši pomoc! Děkujeme."

Falun Gong je duchovní disciplína založená na principech pravdivosti, soucitu a snášenlivosti. Předtím, než byla v roce 1999 komunistickým režimem zakázána, věnovaly se jí v Číně desítky milionů lidí. Od roku 1999 byly tisíce praktikujících umučeny k smrti a stovky tisíc uvězněny v pracovních táborech po celé Číně.

Article in English