Li Fengzhi, hovoří na shromáždění před čínskou ambasádou ve Washingtonu, D.C.
Li Fengzhi, bývalý důstojník zpravodajské služby úřadu Státní bezpečnosti hovoří na shromáždění před čínskou ambasádou 15. března 2009 ve Washingtonu, D.C.
(Fotografii poskytl pan Li Fengzhi)

Pan Li Fengzhi, bývalý důstojník zpravodajské služby Úřadu státní bezpečnosti(USB), oznámil 4. března 2009 svoje vystoupení z Čínské komunistické strany (ČKS), a přidal se tak k více než padesáti milionům dalších, kteří veřejně odsoudili zločiny ČKS a vystoupili ze strany a jejích přidružených organizací. V následujícím článku hovoří o dění v Číně, pronásledování Falun Gongu a prostředí úřadu národní bezpečnosti.

ČKS se zaměřuje na Falun Gong


Pan Li odhalil, že podle jeho zkušeností z práce pro USB označila ČKS v posledních letech Falun Gong za hlavní cíl svého pronásledování. Díky tomu se pro národní bezpečnostní systém stalo hlavním úkolem shromažďování informací o Falun Gongu. Pan Li podle svých slov nebyl zapojen přímo do práce související s Falun Gongem, ale slyšel o tom od svých kolegů.

Při své výpovědi zmínil pan Li také úřad 610[1], oddělení ustavené specielně za účelem pronásledování Falun Gongu. Úřad 610 je systém, který vznikal ze systému veřejné bezpečnosti, ale nyní má moc, která přesahuje celý právní systém v Číně. Pan Li nazval úřad „monstrem“, které ČKS vytvořila, aby upevnila svoji moc.

Bývalý agent pan Li říká, že ani Číňané mimo Čínu nejsou mimo špionážní síť. „Kdokoliv může být využitý jako špion,“ říká pan Li. „Například diplomatické síly ČKS se snaží nalákat a zkorumpovat organizace čínských studentů. Přeji si a věřím, že se jednoho dne mladí studenti, včetně těch, takzvaných patriotů, kteří podlehli lžím ČKS, probudí a uvidí její skutečnou tvář.“

Pan Li říká, že národní bezpečnostní systém vyslal mnoho tajných agentů, aby se infiltrovali do skupin praktikujících Falun Gongu mimo Čínu, aby shromažďovali informace a způsobovali škodu. „Ťiang Ce-min[2] se tím vychloubal, ale lidé si uvědomili, že takové vyzvědačství na Falun Gong nefunguje,“ dodal pan Li.

Pronásledování Falun Gongu je podle něj krutou a děsivou záležitostí, ale ČKS si podle něj sama uvědomila, že Falun Gong nemůže zničit. „Věřím, že zlo nemůže porazit dobro. Pronásledování Falun Gongu je morální skvrnou a stejně tak strategickou chybou. Záměr ČKS vyhladit Falun Gong se nakonec obrátil proti ní a ve skutečnosti pomohl Falun Gongu, aby ještě zesílil. ČKS je nyní pronásledováním svázána a není schopna pokračovat nebo zastavit ty zlé věci které udělala. Jsem si jistý, že jednou čínští lidé znovu získají svobodu víry,“ dodal pan Li.

ČKS ovládá televizi Phoenix

Hongkongská televizní stanice Phoenix vytvořila „talk show“, ve které lidé, prezentovaní jako vědci a zástupci čínských křesťanů napadali Falun Gong. Pan Li označil televizní pořad za jeden z příkladů snahy, kterou ČKS vyvíjí mimo Čínu.

„Mohu potvrdit, že televize Phoenix má pozadí národního bezpečnostního systému. Tomuhle ČKS říká ‘strategické ústrojí’. Toto je část propagandy ČKS a základna pro kontrolu myšlení přímo manipulovaná kancelářemi, jako je Úřad národní bezpečnosti a Oddělení propagandy.“ řekl pan Li Fengzhi.

Odvysílanou talk show útočící na Falun Gong označil za zcela jistě vykonstruovanou ČKS.

„Dokonce i lidé, kteří nevědí o pozadí televize Phoenix, poznají, že se jedná o politickou propagandu, protože ta show je přeplněná nepřesvědčivými a neopodstatněnými zvěstmi. V normálních médiích by takové nedostatečné programy vůbec neodvysílali.“

[1] Úřad 610 byl parlamentní komisí Spojených států a kanadskými vyšetřovateli Kilgourem a Matasem označen jako zvláštní kancelář, ustavená bývalým čínským prezidentem Ťiang Ce-minem, přímo za účelem pronásledování Falun Gongu.

[2] Ťiang Ce-min, bývalý vůdce ČKS v letech 1989 – 2002. V roce 1999 odstartoval pronásledování proti Falun Gongu.

Article in English

 


Přečtěte si:

Hongkongská Phoenix TV odvysílanou propagandou podcenila veřejnost