Nasledovnici Falun Gongu v Cine posilaji zakladateli praxe pozdravy k Podzimnimu festivalu, Svatek mesice, Falun Gong v Cine, Falun Dafa, Changchun, Jilin
Blahopřání, vyrobené přívrženci Falun Gongu ve městě Changchun v provincii Jilin. (The Epoch Times)

14. září se konal Podzimní festival, tradiční čínský svátek, při kterém se společně scházejí čínské rodiny. Po několik dní, které mu předcházely, posílali přes server Minghui.net stoupenci Falun Gongu z celého světa pozdravy zakladateli praxe, panu Li Hongzhi. Nejčastěji mu přáli šťastný Podzimní festival příznivci Falun Gongu z pevninské Číny.

Výpravná přání, kreslené filmy, básně a kaligrafie tito lidé zasílají na znamení vděku svému učiteli (Shi-fu – zdvořilé označení učitele v čínské kultivační tradici, sestává ze dvou znaků „učitel-otec“) Přání odráží jejich vytrvalého ducha a optimismus, který si udrželi navzdory tvrdému nátlaku vládnoucí Čínské komunistické strany a jejího represivního aparátu.

Nasledovnici Falun Gongu v Cine posilaji zakladateli praxe pozdravy k Podzimnimu festivalu, Svatek mesice, Falun Gong v Cine, Falun Dafa, Changchun, Severovychodni univerzita
Blahopřání, vyrobené přívrženci Falun Gongu na Severovýchodní univerzitě v rodném městě zakladatele praxe Changchunu. (The Epoch Times)

Existence zasílaných přání mimo jiné ukazuje, že devět let trvající pronásledování Falun Gongu nedosáhlo svého cíle.

Letošní pozdravy přišly z desítek provincií pevninské Číny.

Od doby, co pan Li Hongzhi představil Falun Gong ve městě Changchun v roce 1992, se praxe rozšířila do 80 zemí světa. Odhaduje se, že ve světě je asi 100 milionů lidí věnujících se Falun Gongu, převážná většina se přitom nachází v Číně (cca 70 milionů stoupenců). Zakladatel Li obdržel za zveřejnění původně tajné kultivační praxe mnohá ocenění a vyznamenání od úřadů a vlád po celém světě, včetně čtyř nominací na Nobelovu cenu míru (v letech 2000-2004).

Nasledovnici Falun Gongu v Cine posilaji zakladateli praxe pozdravy k Podzimnimu festivalu, Svatek mesice, Falun Gong v Cine, Falun Dafa, kaligrafie, Shenyang, Liaoning
Kaligrafie od stoupenců Falun Gongu z města Shenyang v provincii Liaoning. (Minghui.net)

Falun Dafa je pokročilá praxe zušlechťování těla a mysli, vedená principy pravdivosti, soucitu a snášenlivosti. Obsahuje pět snadno naučitelných cvičení, která spadají do kategorie tzv. čchi-kungu, cvičení a meditace zušlechťující vitální energii. Praxe se snaží o dosažení nesobeckosti a následování přirozeného průběhu věcí (tzv. wuwei – „bez záměru“). Lidé věnující se praxi Falun Gong se obvykle těší dobrému fyzickému i duševnímu zdraví.