Shen Yun, Chinese Spectacular, tradicni cinska kultura, klasicky cinsky tanec, Divine Performing Arts, predstaveni Shen Yun v Praze
Renata Juračková (Jan Jekielek/The Epoch Times)

PRAHA - Poté, co byli velmi příjemně překvapeni pražskou premiérou představení Chinese Spectacular, vyjadřují Češi svoje rozhořčení nad tím, že se čínský komunistický režim pokoušel zabránit jeho konání.

Renatu Juračkovou, maďarsko-českou překladatelku, představení nejen poučilo, ale i pobavilo.

Chtěla bych si teď přečíst víc o čínské kultuře a tradicích.

Myslím, že pro kohokoliv, kdo toho o čínské kultuře moc neví, je toto možnost, aby se dozvěděl a viděl víc. Bylo to velmi půvabné a líbilo se mi to.

Řekla, že představení bylo velmi, velmi pěkné. Viděla jsem ho poprvé a mě i mojí dceru skutečně potěšilo.

Renata, milovnice tance, považuje čínský klasický tanec uvedený v Chinese Spectacular za skvěle provedený a na profesionální úrovni.

Zítra o tom v práci budu vyprávět svým přátelům, těšila se.

Renata se zúčastnila i diskuse o zasahování čínské ambasády do představení: Je neprofesionální pokoušet se to zastavit. Nemohu pochopit, proč to zkoušejí.

Shen Yun, Chinese Spectacular, tradicni cinska kultura, klasicky cinsky tanec, Divine Performing Arts, predstaveni Shen Yun v Praze
Zuzana Volfová (Jan Jekielek/The Epoch Times)

Zuzana Volfová, účetní z Prahy, označila zasahování za hrozné" a doufá, že agenti Komunistické strany Číny začnou samostatně přemýšlet a vyhledají si o představení pravdivé informace.

O samotném vystoupení Zuzana řekla: Bylo to úžasné. Líbil se mi tanec dívek s dlouhými rukávy, byl nádherný." Udělal na ní dojem i mongolský tanec s čajovými šálky na hlavách.

Zuzana vyjádřila svou naději, že Čína bude jednou svobodná. Doufám, že jednou budou moci toto představení uspořádat v Číně. Až ta chvíle nastane, Čína už totiž nebude komunistická...

Oficiální stránky souboru Shenyun Performing Arts: Shenyunperformingarts.org