Fotbalový zápas, jak má být. Moravská metropole se po dlouhé dekádě dočkala zadostiučinění s pražskou Spartou. A že si ho vychutnala, o tom není pochyb. Domácí nenechali nic náhodě a svůj triumf si vyšperkovali skórem 4:2!

V úvodu zápasu 14. kola G-ligy si první gólovku vytvořili hosté, po rohovém kopu Horváta to do brány domácích chtěl hlavičkou namířit Prospěch, ale neprospěl. Skóre otevřel až v 13. minutě Sparťan Karol Kisel, a tak dostal asi 40ti člennou skupinu fanoušků Sparty do varu. Horká lázeň jim však dlouho nevydržela. Už v jednatřicáté minutě totiž na ataky hostí úspěšně zareagovala mladá domácí hvězda z MS20 Luboš Kalouda, jehož gól zajistil vyrovnání do konce první poloviny zápasu.

Do druhého poločasu si Brňáci donesli ještě ofenzivnější náladu. Další nevydařený útok hráčů z Letné potrestal proměněnou střelou opět Kalouda a Brno začalo věřit tomu, že by se na Moravu konečně zasmálo štěstí. A po následující brance brněnského útočníka Doška se drama ještě zvětšilo. Sparťanský střelec Slepička sice čtyři minuty před koncem stáhnul dvoubrankový náskok domácích, ale zároveň se po útoku na brankáře Lejsala postavil mimo hru a oslabil tak své mužstvo, které se už ani tak na dorovnání nezmohlo, a po čtvrté brance záložníka Polácha bylo vše rozhodnuto. Brno porazilo Spartu Praha 4:2.

Sparťanští jako beránci, domácí to přeháněli

Jedinečný zážitek ze zápasu kazili už jen excesy domácích fanoušků. Zatímco se na trávníků za ochrankou odehrával historický duel, hasiči měli plné ruce práce. Neposední fanoušci rušili utkání světlicemi a dělbuchy a uklidnila je až pohrůžka těžkooděných policistů. I tak ale vytvořili atmosféru pro vítězství Brňáků, a ti jim po zápase nakonec srdečně děkovali.