Premiérová účast Slavie v Lize mistrů ve skupině H skončila debaklem. Na domácím trávníku Arsenalu sešívaní nejen že nepředvedli žádnou pořádnou akci, ale nechali si od domácích navíc pořádně střihnout za uši. Zápas prohráli 0:7 a z plánovaného příjemného zážitku v lize jim zbyly jen ustarané a pochmurné výrazy obličeje.

Hned v páté minutě poslal Arsenal do vedení gól Fábregase. Nešťastnou náhodou ho ve čtyřiadvacáté minutě následoval David Hubáček, když svojí chybou nechtěně sestřelil míč do vlastní brány a přihodil tak Arsenalu další polínko do ohně. Zachránit situaci se pokoušeli Šenkeřík, se kterým si poradila obrana, a Kalivoda, který trefil břevno.

Krušné časy prvního poločasu pro Martina Vaniaka a celý tým skončily až třetím, v prvním poločase závěrečným gólem Walcotta.

A Arsenal přitvrdil…

Po změně stran na sebe čtvrtý gól domácích nenechal dlouho čekat. Krásnou akci předvedl Hleb, který si uvolněně, téměř až klukovsky pohrál s míčem před brankou našinců a skóroval. A jako by to nestačilo, o pár minut později se do slávistické branky vřítil Walcott a opět proměnil.

Slavie si více nedokázala poradit se sílícím tlakem a za stavu 5:0 museli i čeští fanoušci nadobro ztratit veškeré naděje. Ovšem po šestém gólu Fábregase bylo už víc než jasné, že jejich domácí klub čelí velké ostudě.

Ve dvaašedesáté minutě nová přítomnost Tomáše Rosického v hracím poli Čechy aspoň trochu podpořila, a Krajčík se ještě pokusil o akci. Naneštěstí těsně minul.

Fantastickou hru Arsenalu dokončil v devadesáté minutě sedmým gólem Bendtner.