Čeští fotbalisté ve středečním utkání v mnichovské Allianz Areně zazářili, když bez problémů porazili domácí tým. Vedli téměř od začátku utkání a svůj náskok si později jenom zvyšovali. Nakonec porazili Němce 3:0 a postup na Euro 2008 mají jistý.

Už v druhé minutě  Sionko nezaváhal, využil Kollerovy nahrávky a skóroval. To domácí nečekali. Než se však stačili probrat, přišla druhá rána. Tentokrát se na výsluní dostal Marek Matějovský, který nastoupil za zraněného Rosického, a zvýšil vedení na 2:0.

Po výměně stran se od soupeřů očekávala mnohem rychlejší a výbojnější taktika, ale naneštěstí pro německé fanoušky na ni nedošlo. A tak Češi přitvrdili a v 63. minutě díky Plašilovi posunuli skóre na konečných 3:0.

Naši reprezentanti předvedli kus práce a opět potvrdili, že patří k evropské fotbalové špičce. Nezbývá než se těšit na výkony na mistrovství Evropy 2008.