Image
SK Líšeň - SK Slávia Praha.

Image
Pavel Kalouda a Petr Pecha si přátelsky plácají s fanoušky. (foto: Hana Kotulánová/VE)

Neuvěřitelný spád měl dnešní pohárový zápas Slavie s brněnskou Líšní. Domácí porazili sešívané ve velkém stylu - 4:3. Drama v Líšni to bylo od začátku do konce a ačkoliv se prodlužovalo o čtyři minuty, Slávisté již nedokázali dorovnat. Vyřazení z pohárové soutěže je tak nemine.

Oslabená Slávie, která nenasadila své nejlepší hráče většinou kvůli zraněním, velmi podcenila sílu brněnské Líšně. Domácí nelenili a hned ve čtvrté minutě padl první gól. Do branky soupeřů ho vkopl Jiří Jaroš.

To domácí fanoušky, kterých se sešlo na 1700, dostalo do varu a pak už padala jedna branka za druhou.

Další dramatická chvíle přišla v 23. minutě, kdy zvýšil náskok Líšně Outrata. Do konce prvního poločasu se stihla i Slávie vyburcovat a díky Šenkeříkovi snížila na 2:1.

Po změně stran si Líšeň stále hrála po svém. V 50. minutě dal domácí obránce Cupák další branku, a o pouhých šest minut později ho následoval spoluhráč Outrata. Zvýšil tak na neuvěřitelných 4:1. Bohatě si tak vynahradil obdržení žluté karty.

Reprezentanti Prahy si k lepšímu výsledku pomohli až v 77.minutě, kdy penaltu proměnil Volešák a snížil tak na 4:2. I přes početné ataky hostů, byla Líšeňská obrana dále neprůstřelná. Až v posledních minutách padla třetí a poslední branka soupeřů, o kterou se postaral Necid.

I když se prodlužovalo o čtyři minuty, vítězství si Slávie už nevybojovala. Zápas SK Slávie Praha – SK Brno Líšeň tak skončil výsledkem 3:4.

Bude to obrovská facka

Že se zápas s divizní Líšní bude vyvíjet tímto stylem čekal asi málokdo. „Do poločasu jsme prohrávali, ale pořád jsme věřili, že ten výsledek ještě můžeme zvrátit, nebo že spíš musíme,“ řekl novinářům po zápase Ondřej Šourek.

Ačkoliv Slávie porazila Spartu v nedávném derby, takovýto výsledek bude jednoznačnou ostudou. „Bude to obrovská facka,“ potvrdil Šourek.

Líšeňští se v příštím kole poháru utkají s prvoligovou Viktorií Žižkov.