FLORA OLOMOUC 2007, podzimní etapa zahradnické výstavy, zahradnická výstava
Přehlídka chryzantém na výstavě Flora Olomouc 2006. (foto: flora-ol.cz)

Ve dnech 4. až 7. října 2007 bude probíhat podzimní etapa největší české zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC. Výstava bude pro veřejnost po tyto dny otevřena od 9 do 18 hodin a poslední den do 17 hodin.

Ing. Ivo Krejzlík, garant výstavy, pro Velkou Epochu uvedl:

"Podzimní etapa výstavy je zaměřena na prezentaci produkce domácích i zahraničních pěstitelů ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků. Výstava se dostává více do povědomí veřejnosti, a tak se návštěvnost každým rokem zvyšuje. Minule jsme zaznamenali kolem dvaceti pěti tisíc návštěvníků."

Výstava bude rozdělena do jednotlivých expozic

"Ústřední expozice výstavy ponese název Indiánské léto. Vyroste zde indiánská vesnice s indiánskými týpí, totemy, kůžemi a dokonce i vodopádem. Jistě osvěží celou výstavu a přitáhne pozornost návštěvníků."

Další expozice se bude nacházet v prostorách největšího pavilonu výstaviště. Zde se pod záštitou Ovocnářské unie České republiky a Zelinářské unie Čech a Moravy představí nejlepší domácí producenti ovoce a zeleniny. Expozici doplní odrůdy chryzantémy, zvané též květinová královna podzimu. Nebude chybět ani soutěž v aranžování květin Svazu květinářů a floristů. Venkovní plochy výstaviště zaplní ovocné a okrasné školkařské výpěstky.

Další expozice bude patřit Českému zahrádkářskému svazu a jeho přehlídce krajových odrůd ovoce a různých druhů zelenin a výstavě pěstovaných i divoce rostoucích hub. Expozici doplní mykologická poradna, zahrádkářská poradenská služba, prodej včelích produktů, moravských vín a burčáku.

"Současně s výstavou bude probíhat festival gastronomie a nápojů Olima. V sobotu se uskuteční soutěž o nejlepší ovocnou pálenku s názvem Flora košt. Návštěvníci budou moci i tentokrát ochutnávat a degustovat."

Výstavu doplní prodejní zahradnické trhy s velkým výběrem květin, ovoce, zeleniny, okrasných a ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb pro zahrádkáře, chalupáře i kutily.

Součástí výstavy bude bohatý doprovodný program. Ve čtvrtek výstavu slavnostně zahájí hudba při Hasičském záchranném sboru Olomouckého kraje. V pátek mohou návštěvníci například zhlédnout ukázky aranžování květin. Na sobotu je připravena přehlídka dechovek s názvem Muzikanti hrajte!, vystoupení Mažoretek Profit Olomouc a odstartuje také 16. ročník Country Folk Flora. Neděle bude patřit písničkám a pořadu Bavíme se s Fofrovankou. Po celou dobu výstavy bude hrát cimbálová muzika. Pro děti budou připraveny skákací hrady, kolotoč, vláček a další atrakce. Opět bude možnost navštívit sbírkové skleníky a botanickou zahradu výstaviště.

Zdroj: www.flora-ol.cz