Kardinál Vlk na svých osobních stránkách popřel, že by dnes došlo k předání Svatovítské katedrály do rukou státu. Mluvčí Pražského hradu Petr Hájek podle něj řekl médiím nepravdivé informace, když oznámil, že Pražský hrad byl dnes předán a na společné správě katedrály se stát s církví již dohodly.

„Dnes se obě strany sešly, aby společně zkontrolovaly a zapsaly odpočty elektřiny a vody v katedrále. Protokol však ještě nebyl podepsán, takže nic předáno nebylo. Předání se může týkat jen samotné budovy a dále parcel, na kterých katedrála stojí. Nemovitosti a věci movité tvoří společně nedělitelný soubor, který má označení katedrála. A tady je značný problém. Vnitřní zařízení katedrály je ve vlastnictví Metropolitní kapituly, a proto bude nutno uvažovat o formě smlouvy a o společném užívání,“ uvádí na svých stránkách kardinál.

O vlastnictví Chrámu svatého Víta se vedou spory již mnoho let, celý případ se naposledy znovu otevřel na začátku roku, kdy Nejvyšší soud zpochybnil předchozí rozsudky, podle nichž patří katedrála církvi.

-jn-