Pátý zápas hokejové extraligy skončil stejně jako ten čtvrtý  k radosti Pardubických fanoušků. Obhájí pardubičtí vítězství i v sobotním zápase se Spartou na pražském ledě?

Čtvrteční zápas otevřel svou první brankou hráč Pardubic Zdeněk Ondřej. Brzy po jeho úspěšném nájezdu se pardubičtí přímo cpali do branky Sparty a zároveň nedávali Pražanům žádnou šanci prorazit pevnou obranu. Jako druhý skóroval Čaloun a po třetí inkasované brance se sparťanský kouč rozhodl vyměnit brankáře Dubu za Salfického. To však Praze nebylo k ničemu, neboť i nový brankář se pro puk zohnul ještě dvakrát.

Jediný světlý bod Sparty Praha nastal až ke konci druhé třetiny, kdy svůj nájezd zakončil Benýšek brankou. V příštích minutách získali pardubičtí několik přesilovek, ale ty už ke svému prospěchu nevyužili. Duel skončil 5:1 pro Pardubice.

Co bude dál se uvidí

Šestý zápas v pořadí odloučí Pardubice od domácího prostředí a pojedou hostovat do Prahy. Zatímco Pardubičtí jsou v klidu, podle deníku Sport se Sparťané se snaží nabrat nový dech. Na otázku zda se cítí být zlomení odpověděl  útočník Jan Hlaváč: „Ne. Zdravě naštvaní. Teď dáme všechno do zápasu v sobotu. Musíme skákat po hlavě do střel, hrát obětavě. A zkusit to zlomit.“