Image
Čang Lien-jing se svou malou dcerou (Clearwisdom.net)

14. června 2005 unesla Čang Lien-jing asi desítka policistů Čang Lien-, kteří se vloupali do jejího bytu. 30. června byla odsouzena ke dvěma a půl letům "převýchovy prací". Od srpna do půlky října 2005 byla neustále bita, napadána, mučena nebo s ní bylo jinak špatně zacházeno v 9. brigádě vzdálené divize Tuan-che v Pekingu. 20. března 2007, kvůli tomu, že vytrvávala v praktikování meditační praxe Falun Gong, byla zbita do takové míry, že utrpěla silné krvácení do mozku. V důsledku toho byla poslána do nemocnice Žen-che v pekingském obvodu Ta-sing a od té chvíle je na jednotce intenzivní péče.

29. března reportér Sound of Hope mluvil s personálem oddělení neurochirurgie v nemocnici Žen-che:

Reportér: "Je na oddělení neurochirurgie?"

Sestra: "Ano!"

R: "Kdy ji tam poslali?"

S: "Kdy byla hospitalizována? Dvacátého."

Sestra z oddělení naznačila, že současný stav Čang není optimistický.

S: "Ano, Čang Lien-jing je tady. Musíte se zeptat zodpovědného lékaře."

R: "Je stále v bezvědomí?"

S: "To je těžké říct. Minulé tři až čtyři dny byla trochu při vědomí."

Reportér následně zavolal do Ženského pracovního tábora v Pekingu.

Zaměstnanec pracovního tábora: "Předně vám nemůžeme říct nic o jejím současném stavu. Byla odsouzena k převýchově prací, takže podle předpisů by byla poslána do pracovního tábora, aby si odsloužila svůj trest."

Reportér: "Jak je jí teď?"

Zaměstnanec pracovního tábora: "Tohle... Jsou určité věci, které jejím blízkým příbuzným nemůžeme říct. Musíte sem přijít a sám se podívat."

Na začátku roku manžel paní Čang, Niou Ťin-pching, mnohokrát přišel do tohoto pracovního tábora se svou tříletou dcerou a požadoval, aby ji mohl vidět. Pokaždé ho ale administrativní centrum tábora zastavilo.

27. března šel Niou do nemocnice a svou ženu uviděl. Během tří krátkých minut, které s ní mohl strávit se Niou dozvěděl několik informací o tom, jak byla v táboře mučena.

Niou Ťin-pching sdělil reportérovi Sound of Hope: "Za těch pár dní byla devětkrát zbita. Pokaždé ji škrtili opaskem a když nemohla dýchat, bili ji a kopali. Kopali ji všude, kde byla zraněná."

 "Šel jsem do nemocnice, abych viděl svou ženu. Zpočátku jsem měl potíže ji poznat, protože byla tak hubená, jak pořád držela [protestní] hladovku. Byla tam zavřená rok a devět měsíců a většinu té doby držela hladovku.

Od srpna do půlky října ji neustále bili. V té době byla připoutaná k posteli a mě ani nedovolili ji vidět. Myslel jsem, že zemřela. Byla zbita tak zle, že měla celé tělo černé. 27. února ji poslali do nemocnice."

V současnosti je Čang stále v nemocnici v kritickém stavu.

Pozn. edit.: Manžel paní Čang, Niou Ťin-pching, je jedním ze dvou praktikujících Falun Gongu, kteří se v roce 2006 setkali s Edwardem McMillan-Scottem, místopředsedou evropského parlamentu.


Článek v angličtině: http://en.epochtimes.com/news/7-4-4/53784.html