V centru Prahy se před očekávaným fotbalovým zápasem Česko-Německo poprali obávaní rowdies.

V Melantrichově ulici a jejím okolí rozbíjeli výlohy a ničili zařízení restaurací. Někteří fanoušci házeli po policii dělobuchy. Na místě byli jak čeští tak němečtí výtržníci, uvedla Česká televize.

Těžkooděnci zpočátku doprovázeli asi 200 německých fanoušků bez vstupenek, kteří se postupně rozptýlili do menších skupinek. Jedna z nich, čítajících asi 15 lidí, se porvala v okolí ulice Na Poříčí s českými fanoušky.

Policisté na koních násilníky rozehnala a část zadržela. Několik z nich je podezřelých z útoku na veřejného činitele, výtržnictví a přestupků proti pořádku.

Na Letnou, kam se sjížděli fanoušci doprovázela policie několik desítek německých milovníků fotbalu. Stadion a jeho okolí hlídaly desítky policistů ze speciální pořádkové jednotky, strážníci i policie na koních.

Na kvalifikační zápas se sjelo do Prahy asi 3000 německých fanoušků, přičemž hraniční kontrola nevpustila do Česka na dvě stovky v Německu známých fotbalových výtržníků a vrátila je zpět domů.

Po skončení zápasu , který skončil stavem 1:2 pro Německo, k žádným větším střetům nedošlo. Policie ale hlídala v ulicích Prahy až do časných ranních hodin.