PRAHA  24. října  -  Po dvou měsících sledování se v neděli večer podařilo jednotkám Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu zatknout sedm osob podezřelých z několika loupežných přepadení, uvedla kpt. Mgr. Blanka Kosinová z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu.

Operace s názvem Fighters měla za cíl skupinu pracovníků soukromých detektivních agentur, která měla provádět loupežná přepadení na Královéhradecku, Náchodsku a v okolí Rychnova nad Kněžnou. Za cíle si vybírali především benzínky, ale také peněžní ústavy a vytipované podnikatele. Pachatelé měli být ozbrojeni samopaly a krátkými střelnými zbraněmi a údajně měli také ovládat bojová umění. Není známo, že by zbraněmi někoho zranili, jednou je však použili při vyhrožování. 50letou ženu z obsluhy benzinové pumpy brutálně zbili.

Při posledním pokusu o přepadení čerpací stanice v Rohenici na Rychnovsku byli Útvarem rychlého nasazení zadrženi tři muži, zabaveny dva samopaly, pistole a munice. Zákrok proběhl bez výstřelu. Při sedmi domovních prohlídkách byly nalezeny peníze, zbraně a náboje.

Zadržení budou obviněni z trestných činů loupeže, nedovoleného ozbrojování a omezování osobní svobody. Hrozí jim až 12leté tresty odnětí svobody.

(SKPV PČR)