Image

Čtyři finalistky pěvecké soutěže 2006 Super Girls, čínské obdoby soutěže Česko hledá Superstar: Tchan Wej-wej, Liou Li-jang, Šang Wen-ťie a Aj Meng-meng. (Velká Epocha)

Populární čínský TV pořad, podobný české Superstar, Super Voice Girls , oslavil své celostátní finále večer 29. září. S rekordními 5 190 000 hlasy zvítězila Šang Wen-ťie; Tchan Wej-wej skončila druhá, Liou Li-jang třetí a Aj Meng-meng čtvrtá.

Soutěž 2006 Super Voice Girls se oficiálně rozběhla 2. dubna 2006 na Chunanské satelitní televizi. Nejdříve se soutěžilo na úrovni měst v Čchang-ša, Chang-čou, Čcheng-tu, Šen-jangu a Kuang-čou. Dívkám muselo být alespoň osmnáct let a z každého města vzešly tři semifinalistky do "Ročního finále" v Čchang-ša, hlavním městě provincie Chu-nan. 

Image

Šang Wen-ťie (Velká Epocha)

Šampionka Šang Wen-ťie byla "černou ovcí" v celé skupině. Byla jednou ze tří semifinalistek města Kuang-čou a nakonec v nejlepší desítce porazila všechny soupeřky a dostala se do finálové čtyřky. Právě to, zda by měla "černá ovce" soutěž vyhrát, bylo téma mnoha žhavých diskusí v poslední době.

Ve prospěch Šang Wen-ťie mluví její přirozený hlasový talent. Má výjimečnou intonaci, perfektně ovládá svůj hlas ve výškách i středních tónech a hladce přechází z nižších poloh do vyšších. Navíc jí nedělá problémy zpívat anglicky.
 
Když se Wang dostala do nejlepší čtyřky, mnozí věřili, že nemůže než zvítězit. Avšak další sázeli na pravidlo černé ovce: možná jí to ze začátku půjde, ale nakonec to pro ni bude velmi těžké. Šang Wen-ťie toto pravidlo porušila a nakonec suverénně zvítězila.

Ředitel chunanského Úřadu pro rozhlasové a televizní vysílání sdělil médiím, že Chunanská satelitní TV příští rok Super Girls neuvede; připravuje však novou soutěž Super Boys (Super kluci).