O tomto víkendu se konalo v Olomouci třídenní Mistrovství ČR v minigolfu. Hrála se kombinace dvou hřišť - miniaturgolfu a náročnějšího filcgolfu, kteráž to dokonale prověří kvality všech hráčů.

Dlouhodobá soutěž nejprestižnější kategorie smíšených družstev již před začátkem turnaje znala svého vítěze. Loňský titul s velkým bodovým náskokem obhájil celek MGC Olomouc, když v celé sezóně jen dvakrát zakolísal (rozuměj nevyhrál extraligové kolo) ale v obou těchto případech skončil vždy druhý. Tato suverenita mu oprávněně vynesla český minigolfový titul a právo startu na podzimním Evropa Cupu, turnaji pro šampióny svých zemí v dalekém Portugalsku.

Nicméně o stříbrném stupínku ještě rozhodnuto nebylo. Zuby si na něj brousily dva týmy. SK Tempo Praha, které stojí nepřetržitě od roku 2000 každým rokem na stupních vítězů a MGC 90 Brno, který po loňském bronzu toužil po cennějším kovu. Blíže ke stříbru měli brněnští hráči, když před Tempem vedli v tabulce o tři body což znamenalo, že jim v přímém souboji stačilo neprohrát víc než o jedno místo. V boji o medaile bylo i družstvo GC 85 Rakovník, pětinásobný mistr ČR z let 1997 – 2001, i když pouze o medaile bronzové a to pouze v případě shody určitých okolností. Pátým účastníkem finálového turnaje byla 1.DGC Bystřice pod Hostýnem. Ta již na žádnou z medailí dosáhnout nemohla ale rozhodně chtěla dokázat, že už dnes patří mezi českou minigolfovou elitu.

Průběh turnaje jednoznačně potvrdil skutečnost, že MGC Olomouc titul obhájil zcela po zásluze, když zvítězil před 1.DGC Bystřicí pod Hostýnem o osm úderů. Ta již sice nemohla dosáhnout na medailové umístění ale svým výkonem byla velkým překvapením mistrovství. Vicemistrem ČR se tak poprvé ve své historii stalo družstvo MGC 90 Brno, k čemuž mu stačilo třetí místo v turnaji. Na čtvrté SK Tempo Praha zbyla jen medaile bronzová. Na čtvrtém místě konečné tabulky skončil tým GC 85 Rakovník.

V rámci MČR vrcholila i druhá dlouhodobá soutěž , extraliga juniorských družstev. Po roční pauze si pro titul dokráčel domácí klub MGC Olomouc, jenž měl před svým soupeřem MGC 90 Brno jednobodový náskok a tím i určitou výhodu, kterou dokonale využil. Za svým cílem šli Olomoučtí junioři nekompromisně od prvního okruhu když zvítězili systémem start – cíl. S druhým místem se tak musel spokojit klub MGC 90 Brno, bronzové medaile se na krku houpají juniorům 1.DGC Bystřice pod Hostýnem.

Do finále soutěže družstev žen se probojovaly družstva MTG Cheb, 1.DGC Bystřice pod Hostýnem a obhájkyně titulu SK Tempo Praha. Ty prokázaly největší touhu po vítězství a svůj loňský úspěch si tak zopakovaly, když druhou 1.DGC Bystřici pod Hostýnem porazily i letos. Pro bronzové medaile si na stupně vítězů došly hráčky MTG Cheb.

Stejným systémem jako soutěž žen se hrály i zbývající soutěže seniorů a žáků. Svůj loňský titul v soutěži seniorů rovněž obhájil domácí klub MGC Olomouc způsobem více než suvérénním, když druhého v pořadí SKDG Františkovy Lázně porazil o hrozivých padesát úderů. Třetí místo je pro tým MGK Ústí nad Labem v historii klubu vůbec prvním medailovým umístěním na mistrovství republiky a obrovským úspěchem. Čtvrté místo obsadilo družstvo MGC Jedocnice.

V kategorii žákovských družstev byli nejúspěšnější mladé naděje MGC Olomouc. Stříbrné medaile si vybojovali žáci Hradeckých Orlů. Bronzové medaile patří žákům JR Rychnov nad Kněžnou. Ta bramborová zůstala pro žáky MGC Holešov.

Třetí a tím i závěrečný den byl vyhrazen pro souboj o individuální tituly. V kategorii mužů na tom po dvou dnech byli nejlépe J.Vozár ( SK Tempo Praha), M.Žaloudek (MGC 90 Brno) a R.Hybner (SMG 2000) kteří zahráli shodně 158 úderů. Ve finále i superfinále se nejlépe z této trojice dařilo M.Žaloudkovi, který si pro svůj první titul došel s přehledem a patří mu skutečně zaslouženě, neboť kvalitní výkony podával po celou sezónu. O šest úderů za vítězem se na druhé místo výborným finišem dostal D.Bílek (MGC Olomouc) a třetí místo si po rozřazování vybojoval loňský šampion K.Molnár ml. (oba MGC Olomouc) nad Z.Majkusem (SK Tempo Praha).

Ani v kategorii seniorů se nekonala obhajoba, když se J.Karásek (KDG Šternberk) musel spokojit s nepopulární „bramborou“. Zlatou medaili po zásluze bral J.Jašek (MGC Olomouc) neboť druhému v pořadí J.Fechtnerovi (MGK Ústí nad Labem) nadělil šestnáct úderů. Bronzová medaile patří L.Švihelovi (MGC Olomouc).

Největší drama přinesl souboj v kategorii žen kdy se o titulu rozhodovalo až na poslední jamce. Svůj v pořadí již čtvrtý titul a zlatou medaili pro sebe získala Ivana Ječná (SK Tempo Praha) druhá skončila o jediný úder Kateřina Tietzová. Třetí místo nakonec obsadila L.Doleželová (obě 1.DGC Bystřice pod Hostýnem).

Juniorskou kategorii ovládl domácí I.Macho když zahrál absolutně nejlepší výkon ze všech účastníků mistrovství. 10 okruhů zahrál na 254 úderů, což činí průměr 25,40 úderů na jedno kolo. Druhé a třetí místo patří hráčům 1.DGC Bystřice pod Hostýnem O.Mlčochovi a M.Stančíkovi, kteří svým výkonem překvapili jistě i sami sebe a navíc jim vynesl i nominaci na MS juniorů do Dánského Odense.

V kategorii žáků zvítězil o tři údery V.Škaloud (GC 85 Rakovník) před druhým M.Smejkalem (KDG Šternberk) a třetím P.Geržou (MGC Olomouc).

Pořadatelé ještě vyhlásili kategorii žáků do 12ti let ve které zvítězil P.Gerža (MGC Olomouc) před Hradeckým Orlem M.Vlčkem a třetím R.Doleželem ml.(MGC Holešov).

Výsledkovou listinu naleznete na minigolfovém servru Českého minigolfového svazu na tomto odkazu: http://www.minigolfsport.cz/vysledky/mcr2006.xls