Image

30. června vládní úředníci města C‘-kung v provincii S‘-čchuan poslali přibližně 200 plně vyzbrojených zásahových policistů na potlačení zemědělců z vesnice Paj-kuo, kteří bránili svoji půdu. (Foto poskytl jeden z obyvatelů vesnice)

30. června vládní úředníci města C‘-kung v provincii S‘-čchuan poslali přibližně 200 plně vyzbrojených zásahových policistů na potlačení zemědělců z vesnice Paj-kuo, kteří bránili svoji půdu. Mnoho vesničanů bylo zraněno a zemědělci, kteří přišli o své pozemky, byli zatčeni. Zemědělci Čchen Šou-sien, Chu Šu-ming (invalidní) a Ceng Pchan (těhotná) byli od té doby propuštěni a šest dalších je stále zadržováno v záchytném centru Ta-an. Zástupci zadržených zemědělců vesnici varovali: „Neskládejte se nám na kauci. Nespáchali jsme žádné zločiny. To vláda spáchala zločin tím, že nás zatkla a uvěznila.“Zdroje tvrdí, že pod záminkou výstavby Hi-tech průmyslové rozvojové zóny v C‘-kungu městské zastupitelství C‘-kungu násilím odebralo půdu, která patřila zemědělcům z vesnice Rudá vlajka. Úředníci jsou podezřelí ze zpronevěry až 6,25 mld. dolarů. Zároveň přišlo 30 000 zemědělců o svůj domov, půdu a životní prostor a doteď nedostali od vlády žádné vyrovnání.

 

Zemědělci Čchen Šou-sien, Chu Šu-ming (invalidní) a Ceng Pchan (těhotná) byli od té doby propuštěni a šest dalších je stále zadržováno v záchytném centru Ta-an. Zástupci zadržených zemědělců vesnici varovali: „Neskládejte se nám na kauci. Nespáchali jsme žádné zločiny. To vláda spáchala zločin tím, že nás zatkla a uvěznila.“

Zdroje tvrdí, že pod záminkou výstavby Hi-tech průmyslové rozvojové zóny v C‘-kungu městské zastupitelství C‘-kungu násilím odebralo půdu, která patřila zemědělcům z vesnice Rudá vlajka. Úředníci jsou podezřelí ze zpronevěry až 6,25 mld. dolarů. Zároveň přišlo 30 000 zemědělců o svůj domov, půdu a životní prostor a doteď nedostali od vlády žádné vyrovnání.

 

Image

Fotografie zastupitele vesnice Chuang Šu-minga, jenž byl brutálně zbit. Jeho obličej je oteklý, má závratě a jeho třísla jsou rudá a oteklá. (Velká Epocha)


Ti, kdo přišli ve vesnici Paj-kuo o pozemky, opakovaně žádali vládu o vyrovnání, ale místní úřady jejich požadavky ignorovaly. 23. června se tito zemědělci rozdělili do čtyř skupin a střídali se v hlídání pozemků 24 hodin denně. Žádali také o rozhovor s vládními úředníky, ale bez odezvy.

28. června místní zastupitelství poslalo přibližně 100 policistů a oblastních strážníků, aby vytvořili bezpečnostní pásmo a násilím odtáhli zemědělce, bránící svou půdu. Zastupitel vesnice Chuang Šuming byl policií brutálně zbit za to, že pořizoval snímky celého incidentu. Utržil zranění po celém těle a jeho fotoaparát byl poškozen. Chuang se v současné době nachází ve Čtvrté lidové nemocnici v C‘-kungu. Protože nemá peníze na zaplacení léčení, nemocnice mu přestala podávat léky a požádali ho, aby nemocnici opustil. Místní úřady také odmítají účty z nemocnice zaplatit.

 

 

Image

Vesničané a přihlížející stojí u bezpečnostního pásma (28. června). (Velká Epocha)

O dva dny později, 30. června, místní úřady poslaly více než 200 zásahových policistů zpět do oblasti, aby zatkli vesnické zastupitele. Během zatýkání byl 70letý Cou Čchi-wan zbit policií do bezvědomí a poslán do nemocnice.


Farmáři Čchen Šou-lin a Chuang Kuang-cung  byli také brutálně zbiti. Svědci tvrdí, že jim policisté řekli: „Zasloužíte si ubít k smrti. Když budete ubiti, řekneme, že jste umřeli na následky nemoci.“

Čchen Šou-lin byl potrestán 10 dny ve vazbě. To je podruhé, co byl zadržen za bránění svého pozemku.

Místní úřady údajně souhlasily s propuštěním zemědělců v případě, že připustí chybu, slíbí, že nebudou překážet rozvojovému projektu a nebudou žádat vládu o vyrovnání.

Od 1. července přes sto vesničanů navštívilo zastupitele vesnice v ta-anském záchytném centru. Jeden z nich řekl: „Ti zadržení farmáři jsou biti i v záchytném centru. Čtyři z nich mají vážná poranění. Žádali jsme, zda by nemohli dostat lékařskou péči, ale záchytné centrum naše požadavky ignorovalo. Jedna žena z vesnice, Ceng Čeng-jing, pořád pláče, protože má takové bolesti z těch zranění, že nemůže spát.“

Zdroje říkají, že jim policie vyhrožovala: „Pokud zemědělci odmítnou přiznat vinu, budou infikováni AIDS.“

Vesničané si znovu zvolili pět zastupitelů na setkání 3. července v obci Paj-kuo, aby mohli nadále bránit své pozemky. Jeden z nově zvolených zastupitelů, Che Pching, okamžitě čelil výhrůžkám od místních úřadů. Řekli mu, že by měl vesničany přesvědčit, aby se podvolili a přijali vyrovnání, každý ve výši 125 dolarů. Vesničané nabídku okamžitě odmítli.
 
Foto níže poskytli obyvatelé vesnice.

 

Image

Vesničané a přihlížející stojí u bezpečnostního pásma (28. června). (Velká Epocha)

Image

Setkání 3. července, kde obyvatelé vesnice Paj-kuo znovu zvolili pět zastupitelů. (Velká Epocha)

Image

Vesničané na návštěvě Cou Wan-čchiho, staršího muže, kterého policie zbila. (Velká Epocha)