Převážně pozitivní byly reakce ze světa na rozhodnutí Nejvyššího soudu USA ohledně vojenských procesů se zajatci věznice Guantanámo. Washingtonský právník Gene Fidell, který pracoval na případech vězňů z Guantanáma, řekl, že zacházení s tamními vězni vyvolávalo stále větší kritiku z celého světa, dokonce i od spojenců USA. „Náš partner v Iráku, Spojené království, se k této otázce vyjadřoval stále výrazněji. Ostatní spřátelené mocnosti stejně tak,“ řekl Gene.

Nejvyšší evropský orgán, zabývající se lidskými právy, Rada Evropy, vydal prohlášení, ve kterém rozhodnutí soudu nazývá „vítězstvím spravedlnosti v kampani proti omylu, nejapnosti a přetvářce“. Prohlášení vyzývá Spojené státy, aby soudní rozhodnutí použily jako příležitost na zrušení věznice.

Nejvyšší soud rozhodl, že vojenské soudy jsou podle zákonů USA ilegální a rovněž jsou neslučitelné s Ženevskou konvencí, která upravuje zacházení s válečnými zajatci. Konkrétně se jednalo o případ Salima Ahmeda Hamdana, bývalého řidiče Usámy Bin Ládina.

Britský právník Zachary Katz-Nelson z londýnské organizace pro lidská práva řekl pro agenturu VOA, že rozsudek bude mít znatelné dopady. Dle jeho slov soud jasně ukázal, že Ženevská konvence dnes platí pro každého, kdo se stane zajatcem války proti teroru, kdekoli na světě, ať už jde o al Kájdu, nebo jiné teroristické organizace.

Rozhodnutí rovněž podpořili někteří právníci osob podezřelých z terorismu nacházejících se mezi 400 zajatci na Guantanámu.