28 křesťanů z čínské domácí církve bylo zatčeno při zátahu v Che-nanu podle zprávy China Aid Association (CAA).

28. května v 11 hodin dopoledne provedla Veřejná bezpečnost zátah na byt Si-kuan Ma Ťia Čchang v distriktu Fu-kou, kde se konala domácí křesťanská bohoslužba, a zatkli 28 členů církve. 23 jich bylo propuštěno ještě ten den večer. Jedna žena, Liou Jüe-mej (59) byla propuštěna 1.června poté, co byla její rodina donucena zaplatit pokutu 1600 jüanů (4800 Kč). Další žena, Čchang Sin-chung (35), byla propuštěna 8. června, když slíbila, že pokutu zaplatí hotově. Tři další křesťané nadále zůstávají ve věznici Pa-I, distrikt Fu-kou, provincie Che-nen. Jsou to: Pan Čchen Süe-lan (58), který setkání uspořádal, Cchao Jen (55) a farář Li Šun-min (52).

Podle lidí obeznámených s případem se policie během zátahu neprokázala žádným identifikačním průkazem, povolením nebo příkazem k zatčení. Bible a zápisníky členů církve byly zabaveny bez vystavení jakýchkoli potvrzení.

Křesťané se rozhodli reagovat legální cestou a Dr. Li Paj-kuang a Dr. Fan Ja-feng, oba členové Asociace pro legální podporu křesťanství, souhlasili, že budou uvězněné zastupovat. CAA urguje čínský komunistický režim, aby tyto křesťany propustil a dostál svému závazku mezinárodní a ustavní náboženské svobodě.

Zpracovala Velká Epocha