Image

Karel Molnár ml. podal ze všech účastníků turnaje nejlepší individuální výkon.  


Se zlatými medailemi se v pondělí vrátil čtyřčlenný český tým juniorských minigolfistů z Poháru národů, druhého nejdůležitějšího turnaje mezinárodní termínové listiny, který proběhl v dánském Odense. Vítězství v silné mezinárodní týmové konkurenci vybojovali Karel Molnár ml. (MGC Olomouc), Martin Ječný (Tempo Praha), Ivan Macho (Start Kopřivnice) a Karina Dobrovolná (MTG Cheb), když v závěru soutěže senzačním způsobem pokořili dva favorizované týmy Švédska, aktuálního mistra světa. Karel Molnár ml. navíc podal ze všech účastníků turnaje nejlepší individuální výkon.

Pohár národů je v minigolfu "generální zkouškou" na mistrovství světa resp. Evropy (v minigolfu se tyto vrcholné akce v ročním cyklu střídají) - koná se vždy na přelomu května a června na stejném hřišti, na kterém posléze v srpnu proběhne šampionát. Pro jednotlivé národní výpravy má tento turnaj zcela zásadní význam z hlediska poznání hřiště a přípravy herních systémů a taktiky pro mistrovství a tomu odpovídá i obsazení turnaje - všechny státy na Pohár národů vysílají nejsilnější hráče, jaké mají v danou chvíli k dispozici.

Vítězství našeho družstva na letošním Poháru národů je pokračováním série mezinárodních úspěchů našeho juniorského minigolfu z posledních let. V loňském roce český tým vybojoval 3. místo na mistrovství Evropy v portugalském Pombalu, korunované vítězstvím Karla Molnára a 3. místem Martina Ječného v individuální kategorii. O rok dříve byli naši junioři rovněž bronzoví na mistrovství světa ve Švýcarsku a v roce 2004 přivezli z ME v Rakousku stříbro.

Úřadující mistr Evropy i České republiky a druhý vicemistr světa Karel Molnár mladší je ve svých devatenácti letech nepochybně největším současným talentem českého minigolfu. Třetí rok po sobě vede světový juniorský žebříček, je také v čele aktuálního českého žebříčku a výčet jeho úspěchů na domácích soutěžích by nebral konce. Tento rok však Karel uzavírá své účinkování v juniorské kategorii a od příštího roku přechází do kategorie dospělých. V srpnu tedy bude mít v Odense poslední šanci získat jednu z mála medailí, které ještě nevlastní - týmové zlato z mistrovství světa. A žádný minigolfista na světě nepochybuje o tom, že pro takové završení jeho juniorské kariéry udělá vše nejen on, ale i jeho spoluhráči a kaučové družstva. "Všichni dobře vědí, že 'éra Karla Molnára' bude v historii našeho juniorského minigolfu něčím výjimečným a že mezeru, která v národním týmu vznikne jeho odchodem, těžko někdo zaplní," říká vedoucí české juniorské reprezentace Martin Tománek.  Letos v srpnu se tedy jistě můžeme těšit na strhující boj o zlato, ve kterém budou se čeští junioři utkají především s tradičně silnými národními týmy Švédska, Německa a Rakouska. Úspěch na Poháru národů jenom potvrzuje naši šanci v tomto boji zvítězit.