Podle hongkongského listu Tcha Kchung Pchao si mladá slečna postavila stánek vedle výstupu z metra u Šen-čenského konferenčního a výstavního centra. Pokouší se takto prodat rukopis knihy, kterou napsala. Banner za ní říká: „Desetiletá Čou Jang, prodá pět rukopisů za tři miliony jüanů (cca. 9 mil. Kč).“

Čou Jang je z města Čung Šan a právě chodí do páté třídy základní školy. Pět rukopisů vytvořila za poslední dva roky a jde o dvě novely a tři antologie, celkem čítající asi jeden milion slov. Tlustý svazek papírů udělal dojem na mnohé kolemjdoucí. Podle zprávy, se antologie s názvem „Prohánět sny“, skládá ze zápisů do diáře a krátkých článků, které napsala za minulý rok a mnohé jsou plné divokých dětských představ. Nejtlustší rukopis je novela „Vystrašená v prastaré hrobce.“ Čou říká, že inspiraci brala z archeologických pořadů v televizi. Čou Jang si zamilovala novely Ťin Junga [1], ale řekla, že jejím skutečným idolem je Lu Sün [2]. Reportérovi sdělila, že s částkou, za kterou chce prodat své milované rukopisy, přišla sama. Při zmínce o kreslených filmech, které jsou mezi dětmi oblíbené, tichým hlasem odsuzuje slovy: „Ty jsou příliš naivní.“ Její otec řekl, že ve srovnání s ostatními dětmi Čou Jang nebyla výjimečně chytrá, ale měla dar na jazyky. Přestože je tedy její otec učitel hudby, snažil s ji vždy motivovat ke čtení.

Ohledně spisovatelské práce své dcery dodal, že jí pomohl jen s opravou několika gramatických chyb. Řekl, že se do Šen-čenu přišli zúčastnit aukce knižních rukopisů, která ale byla zrušena. Proto přišli z myšlenkou, zkusit štěstí na ulici v naději, že potkají nějakého nadšeného investora.

Pozn.:
[1] Ťin Junga je slavný hongkongský spisovatel. Změřuje se především na Kung Fu hrdiny. [2] Lu Sün byl levicovým spisovatelem. Byl proti korupci Národní strany během občanské války v letech 1945 až 1949. Je mohutně oslavován Čínskou komunistickou stranou.