Skupina čtyř stoupenců Falun Gongu předvádí odebírání orgánů ve vyhlazovacím táboře Su-ťia-tchun během průvodu na Parliament Hill v kanadské Ottawě 6.3.2006 (Velká Epocha)
Skupina čtyř stoupenců Falun Gongu předvádí odebírání orgánů ve vyhlazovacím táboře Su-ťia-tchun během průvodu na Parliament Hill v kanadské Ottawě 6.3.2006 (Velká Epocha)

6. dubna se na webových stránkách Clearwisdom.net objevilo naléhavé prohlášení, ve kterém stojí: „Praktikující Falun Gongu v podzemních koncentračních táborech, včetně tábora Su-ťia-tchun, byli tajně přemístěni  a mohou být kdykoli zavražděni. Současně některé nemocnice v Číně náhle zvýšily počet transplantačních operací. Zjevně jde o masakr s cílem odstranit veškeré svědky existence těchto táborů smrti v dnešní Číně.“

Reportéři rádia „Hlas naděje“ (Sound of Hope) zavolali do velkých nemocnic v Číně, ve kterých mají transplantační oddělení, aby zjistili současnou situaci. Většina doktorů, se kterými se jim podařilo spojit, poskytla stejnou záruku – do konce dubna bude nezvykle mnoho dárců orgánů. Poté budou šance o mnoho menší.


[ Zvukový záznam, včetně rozhovorů s doktory (v Čínštině) ]

Zavolal jsem do transplantačních center v provinciích Chu-pej, Šang-chaj, Liao-ning, Pej-ťing (Peking), Šan-si a mnoha dalších regionů a dostal od doktorů všude stejnou odpověď: Využij příležitosti získat orgán hned teď.

Velká Epocha se rozhodla tentokrát nezveřejnit jména lékařů, kteří odpovídali na otázky.

„V dubnu. Měli bychom mít mnoho orgánů před koncem dubna. Dostáváme větší a větší přísun orgánů, ale musíte se chopit příležitosti. Víte, co tím myslím? Jakmile tohle období skončí, bude přísun velice slabý. Koncem dubna přijde období, kdy nebudeme mít nic. Prostě nebudeme mít přísun orgánů! Pokud nepodstoupíte transplantaci dokud máme přísun, dostanete se pak do slepé uličky!“ řekl Doktor C ze Šang-chajské nemocnice v Čchang-čeng.

Doktor A, ředitel Druhé fakultní nemocnice Ta-lienské lékařské univerzity v provincii Liao-ning řekl: „Musíte to stihnout do 1. května. Tento, nebo příští týden. Po 1. květnu bude orgánů minimum.“

Doktor B z fakultní nemocnice Si-an Ťiao-tchung řekl: „Pokud máte zájem o transplantaci, musíte se pokusit přijít před začátkem května.“

Podle těchto lékařů jsou všichni dárci ve věku kolem 20 až 30 let a zcela zdraví. Lékaři se zaručují, že játra a ledviny pochází od živých lidí. Dokonce mohou poskytnout celá játra. U některých krevních skupin mohou najít vhodného dárce okamžitě.

Doktor A: Normálně jim je kolem 20 až 30. Mohu zaručit, že jsou zdraví a orgány jsou čerstvé.

Reportér: Mohu dostat celá játra?

Doktor A: Celá játra. Celá játra.

Reportér: Slyšel jsem, že dárci jsou velmi mladí a zdraví lidé kolem 20 až 30 let.

Doktor C: Ano! Přesně tak!

Doktor C: Měli bychom být schopni najít orgán (včetně porovnání shody vzorku HLA) od dárce s krevní skupinou AB. Vlastně bychom ho měli být schopni najít velmi rychle.

Reportér: Tím myslíte ledviny od živých lidí?

Doktor B: Ano. Poskytujeme také játra od živých lidí.

Reportér: Játra od živých lidí?

Doktor B: Ano! Ano!

Reportér: Slyšel jsem, že můžete poskytnout orgány od mladých zdravých lidí kolem 20 až 30 let?

Doktor B: Ano! Ano!

Reportér: Slyšel jsem, že budou odebrány živým lidským bytostem.

Doktor B: Ano! Ano! Ano!

Reportér: Některé pracovní tábory vězní praktikující Falun Gongu a pak jim zaživa odebírají orgány?

Doktor B: (S posměškem) Přesně.


Počet pacientů v transplantačních centrech v Číně prudce stoupl. Velké nemocnice teď pracují přesčas na transplantačních operacích.

Doktor A: Zrovna teď tu máme v 30 pacientů v řadě, kteří čekají na transplantaci orgánu.

Reportér: Pracujete teď všichni přesčas na transplantacích?

Doktor C: Ano! Ano! Ano! Máme tu několik transplantačních týmů a pracují 24 hodin denně! Celkem máme čtyři týmy, které jsou schopny provádět transplantace!

Reportér: Děláte v poslední době hodně transplantací?

Doktor z nemocnice Tchung-ťi ve městě Wu-chan (provincie Chu-pej) řekl: „No…je to tak.“

Několik nemocnic připustilo, že transplantace začaly dělat koncem roku 2000 a každý rok provedou okolo 100 až 200 operací, tohoto druhu.

Doktor B: S transplantacemi orgánů jsme začali koncem roku 2000.

Doktor A: Je to pět let, co jsme začali s transplantační chirurgií.

Podle oficiálních statistik čínského komunistického režimu proběhlo v Číně mezi lety 1991 a 1998 jen 78 transplantací jater. Od chvíle, kdy komunistický režim začal Falun Gong v roce 1999 potlačovat, počet transplantaci jater se dvoj- i trojnásobil každým rokem. Čína se stala zemí s největším počtem transplantací jater na světě se 118 operacemi v roce 1999, 254 operacemi v roce 2000 a 486 v roce 2001. V roce 2002 toto číslo dále vzrostlo na 996 a v roce 2003 počet transplantací jater v Číně dramaticky vzrostl na více než 3000. Statistiky jasně ukazují, že počty dárců lidských orgánů se začaly náhle zvyšovat od roku 1999. Používáme příklad transplantace jater, protože máme každý jen jedny a člověk bez nich nemůže přežít.

Doktor C: V Číně máme všichni lidské orgány ze stejného zdroje. Jak bych vám to vysvětlil? Jen my, doktoři, víme odkud orgány pocházejí.

Od chvíle, kdy byl odhalen koncentrační tábor v Su-ťia-tchun, Světová organizace na vyšetření pronásledování Falun Gongu (WOIPFG) okamžitě začala s vyšetřováním po celé Číně. Jejich průzkum odhalil nejméně osm provincií a měst v Číně, kde jsou živým praktikujícím Falun Gongu odebírány vnitřní orgány. Jedná se o provincie Chen-an, Šan-tung, Šang-chaj, Kuang-čou, Pej-ťing (Peking), Tchien-ťin, Liao-ning a Chu-pej. Zaměstnanci a chirurgové nemocnic v těchto oblastech garantovali vyšetřovatelům orgány od praktikujících Falun Gongu.