Image
Díky nadměrnému ničení při dřívějším rozsáhlém odlesňování Číny, zde zbývá jen málo pralesních porostů.  (foto: Epoch Times)


TCHAJ-PCHEJ – Green Peace, mezinárodní organizace pro životní prostředí, včera v Pekingu vypustila satelitní obrázky pralesů na celém světě. Tyto fotografie ukázaly, že pralesy v Číně pokrývají plochu přibližně 55 448 čtverečních kilometrů, což jsou pouhá dvě procenta čínských lesů.

NEN News (news.nen.com.cn) citují Green Peace, kteří uvedli, že Rusko použilo nejvyspělejší satelitní pozorovací techniku a zjistilo, že v současnosti pralesy pokrývají jen méně než deset procent pevniny na Zemi a prudce ubývají.

Právě teď, les o rozloze jednoho fotbalového hřiště zmizí z povrchu zemského každé dvě sekundy. Díky nadměrnému ničení při dřívějším rozsáhlém odlesňování Číny, zde zbývá už jen málo pralesů, jak řekl Liou Ping, ředitel Projektu Green Peace na ochranu lesů.

Podle Světové mapy lesů, nenarušené lesy v Číně pokrývají jen dvě procenta celkové zalesněné plochy. Jsou roztroušeny v západní části Velkých sněžných hor na západě provincie S'-čchuan, podél hranice mezi Čínou a Barmou u řeky Nu-ťiang v provincii Jün-nan, ve vnější oblasti zákruty řeky Ja-(r)-lung  Cang-po v Tibetu, v Ta-sin-an-ling v nejsevernější části vnitřního Mongolska a malá oblast v nejsevernější části provincie Sin-ťiang. Přestože rychle ubývají, jen jedna desetina procenta těchto vzácných ekosystémů je v Číně pod striktní ochranou.

Čínsky Veľký zelený múr má diery

Více než osm milionů Číňanů ročně umírá nepřirozenou smrtí

Sucha v Číně jsou člověkem způsobená katastrofa