Image
Prohlášení o vystoupení ze strany na čínské měně.  (Epoch Times)

Díky rozšíření Devíti komentářů ke komunistické straně se lidé všech profesí zříkají členství v ČKS a s ní spojených organizacích. Čerstvé informace z Pekingu, Šang-chaje, Nan-ťingu, Nan-čchangu, Wu-chanu, Šeng-jangu, Čchang-ša, Čcheng-tu a dalších měst, říkají, že prohlášení o vystoupení se objevují dokonce i na bankovkách čínské měny. Krátké slogany vyzdvihující Devět komentářů, Falun Gong a předvedení ex-diktátora Ťiang Ce-mina před soud byly na bankovkách spatřeny také.

Jeden z obyvatel Čcheng-tu řekl reportérovi Epoch Times, "Není to žádná novinka. Všiml jsem si, jak to jeden člověk dělá už před pár měsíci. Pověděl jsem mu, že psát na peníze je ilegální a on odpověděl, "Co je vážně ilegální, je ČKS; to jsou ti opravdoví zločinci. Peníze patří lidem. Ostatní vystupují z ČKS skrze internet, ale já na něj přístup nemám. Někdo mi řekl, že prohlášení na bankovce je taky platné, tak to tak dělám. Nechci zemřít společně z ČKS. Píšu prohlášení na různé bankovky, od jednoho do sta jüanů, každý den když mám čas. Všechny ty peníze pak utratím v obchodech, nebo za autobusy. Chci, aby to každý viděl. Peníze patří lidem a obíhají mezi lidmi." Ten člověk z Čcheng-tu ještě dodal: "Když dostáváme v obchodě nazpět, na bankovkách bývají hlášky typu ‚přečtěte si Devět komentářů, opusťte stranu a zachraňte se, zajistěte si klid a bezpečí'. Mnoho lidí je vidí a používá."

Image
Prohlášení o vystoupení ze strany na čínské měně.  (Epoch Times)

Člověk z Wu-chanu, který viděl něco podobného, říká: "Viděl jsem někoho, kdo se ptal v bance, zda je taková bankovka s prohlášením ještě platná. Také jsem viděl něco jako "Odtrhněte se od zlé Strany" v levém dolním rohu sto jüanové bankovky, napsané perem a malými znaky. Někdo řekl, že je to naprosto skvělé! Nemůžete to zničit, protože je to na penězích."

Další z Pekingu řekl, že v autobuse slyšel prodavače lístků, který právě objevil hlášku o Devíti komentářích, vystupování z ČKS, nebo Mezinárodní koalici pro předvedení Ťiang Ce-mina před soud na penězích v automatu na lístky. Říkal, "Jak pak mohu takové peníze používat?" Řidič odvětil, "Tohle by byl za Kulturní revoluce ‚kontrarevoluční slogan'. Kdo s tím přišel? Zajímalo by mě, jestli o tom ví Chu Ťin-tao. Lidé už s ním nedrží. Ta bankovka není falešná, takže to prohlášení je seriózní."

Přítel z internetu tvrdil, že někdo poslal na internetové fórum návod na vystoupení z ČKS, použitím prohlášení na bankovkách.

Vypadá to tedy, že to není fáma, nebo klep a lidé v Číně skutečně přebírají iniciativu ve vystupování z ČKS. Lidé vystupují prostřednictvím internetu, pokud mají počítač, nebo vyvěsí prohlášení na veřejných prostranstvích. Teď dokonce píšou prohlášení na RMB [čínská měna]!