Image
Tchaj-wanská policie vyšetřuje způsob, jakým se zloději dostali do objektu. (The Epoch Times)

Ráno 13. března byly všechny počítače, server a monitory ukradeny z kanceláře Epoch Times v centrální oblasti Tchaj-wanu. Veškerá data byla ztracena a hodnota odcizených komponentů se odhaduje na více než 6 000 USD. Vyšetřující policie rozhodla zesílit hlídky ve všech městech, aby byla bezpečnost poboček Epoch Times na celém Tchaj-wanu zajištěna.

Zaměstnanci Tchaj-čchungské kanceláře Epoch Times přišli 13. března v 8:10 ráno do práce a zjistili, že sedm stolních počítačů a LCD displeje v prvním a druhém poschodí chybí. Vloupání bylo oznámeno a policisté ze třetí pobočky Tchaj-čchungské policie zahájili vyšetřování. Na místě však nenalezli žádné podezřelé otisky prstů. Policisté řekli, že podle předběžného vyšetřování lupiči opustili objekt dveřmi v přízemí.

Kancelář Epoch Times na středním Tchaj-wanu se nachází v obchodní a obytné čtvrti. Normálně je to tiché a klidné místo. Lidé z okolí řekli, že v minulosti došlo v oblasti jen k nějakým krádežím motorek a kol.

Image
Všechny počítače z kanceláře Epoch Times ukradeny. (Čuo Li-fang)

Image
Nikde v místnosti nenalezeny žádné otisky (Čuo Li-fang)

Zaměstnanci Epoch Times potvrdili, že okna, dveře a jiné zařízení v budově nebylo poškozeno a žádné další cennosti nebyly dotčeny. Jediným cílem ze zdají být počítače a data v nich uložená. Pečlivý výběr a žádné otisky naznačují, že zločinci měli celou akci důkladně připravenou. Vypadá to tedy spíše na práci profesionálů, než amatérů.

Image
Jakmile se policie dozvěděla o podobných útocích po celém světě, začala brát tento případ za něco jiného, než běžné vloupáníDalší vyštřování bude probíhat na úrovni národní bezpečnosti.  (The Epoch Times)

Když vzala policie do úvahy nedávné útoky na zaměstnance a kanceláře Epoch Times v USA, Francii, Hongkongu a Japonsku, nepovažuje tento případ za běžné vloupání. Policie plánuje umístit hlídky kolem kanceláří Epoch Times a také navrhla instalaci monitorovacího zařízení.

Ředitelka středotchaj-wanské kanceláře Epoch Times, Ču Ťia-čchi usuzuje, že nešlo o pouhé vloupání. Publikace Devíti komentářů Epoch Times vedla k vystoupení 8,8 milionů Číňanů z čínské komunistické strany (ČKS). Pobočky Epoch Times všude po světě byly v posledním měsíci terčem útoků – bylo ukradeno nebo zničeno zařízení a došlo dokonce k fyzickému napadení a zbití zaměstnanců. Ať už za posledním útokem stojí ČKS, nebo ne, mělo to dopad na svobodu projevu na Tchaj-wanu, stejně jako na bezpečnost osob a majetku. Proto žádá policii a úřad národní bezpečnosti, aby se zaměřil na vyšetřování.

Útoky míří na Devět komentářů a vystupování z ČKS

Toto je poslední zlomyslný případ, kdy agenti ČKS poškozují a obtěžují The Epoch Times od ozbrojeného útoku v bytě Dr. Li Jüana, mezinárodního šéfa výpočetní techniky The Epoch Times a vloupání do Hongkongské pobočky Epoch Times, kde bylo zničeno zařízení tiskárny novin.

Viceprezident Epoch Times Chuang Wan-čching poukazuje na sedm útoků na zaměstnance a kanceláře Epoch Times od začátku února. Myslí si, že ČKS asi nemůže vydržet tlak vlny vystupujících ze svých řad a musí se uchylovat k používání speciálních agentů, aby záměrně sabotovala mezinárodní aktivity související s Devíti komentáři a kampaní Vystupte z ČKS. Podotýká také, že nedávné odhalení koncentračního tábora Su-ťia-tchun, kde jsou zabíjeni následovníci Falun Gongu, aby jim mohly být odebrány jejich orgány, zprostředkovaly také Epoch Times a z toho je ČKS ještě nervóznější. Vyzívá tedy lidi po celém světě, aby věnovali pozornost ničivému chování agentů ČKS a pomohli shromáždit důkazy, které by pachatele nedávných útoků dostaly před soud.

Druhý viceprezident Epoch Times, Chuang Jü-jen řekl, že Epoch Times nesou zodpovědnost za pravdivé zpravodajství z Číny. Médium úzce sleduje šíření Devíti komentářů a trendu vystupování z ČKS. Také neustále poskytuje zprávy o podstatných otázkách, například pronásledování právníků- obhájců lidských práv komunistickým režimem v Číně.

Image
Poškozené ovládání brány ve středotchaj-wanské kanceláři Epoch Times.

Devět komentářů, publikovaných Epoch Times v listopadu 2004, spustilo a popohnalo ohromnou vlnu „tří rezignací“ (vystoupení z ČKS, komunistického svazu mládeže a komunistického pionýru). Příbuzní zaměstnanců Epoch Times v Číně dostávají výhružné telefonáty od orgánů veřejné a státní bezpečnosti ČKS. Když 8. února počet „tří vystoupení“ dosáhl osmi milionů, agenti ČKS poprvé zaútočili na mezinárodního šéfa výpočetní techniky The Epoch Times, Dr. Li Jüana a ukradli jeho počítače.
 
9. března tajný reportér, který pracoval pro japonskou soukromou zpravodajskou agenturu a mediální skupinu čínské ambasády v Japonsku odhalil pro Epoch Times šokující informace o obchodu s lidskými orgány praktikujících Falun Gongu, kteří jsou vězněni v koncentračním táboře Su-ťia-tchun. Den na to, 10. března, byla vykradena kancelář Epoch Times v Japonské Osace. Zloději vzali počítače, ale nevzali hotovost ani další věci. Policie po vyšetřování určila, že šlo o cílenou krádež informací. Tentýž reportér, který odhalil zákulisní operace v koncentračním táboře Su-ťia-tchun v článku Epoch Times z 9. března varoval, že Epoch Times v Japonsku budou dalším terčem útoku agentů ČKS.

S blížícím se počtem devíti milionů vystoupení z komunistické strany Číny se objevili útoky v Japonsku a Taiwanu. Publicista Epoch Times Čang Tchien-liang řekl, že selhání čínského komunistického režimu při potlačování Falun Gongu způsobilo, že jedná zcela jako zločinný syndikát. Současná série projevů násilí ukazuje beznaděj a šílenství ČKS v roli hráče těsně před bankrotem – všechno co má je vsazeno na jedinou kartu.