Úvod
(Velká Epocha)
Část V, Tajná dohoda Ťiang Ce-mina s ČKS o pronasledovaní Falun Gongu. (Velká Epocha)

Od 70. let, kdy Čína zahájila své ekonomické reformy, se ČKS snažila před mezinárodním společenstvím ukazovat, jak je dobrotivá a liberální. Teprve iracionální, brutální a krvavé pronásledování Falun Gongu dalo v posledních pěti letech světové veřejnosti možnost opět spatřit její pravou tvář.

Je to největší hanba v historii potlačování lidských práv čínskou komunistickou stranou. U čínské veřejnosti postupně převládl názor, že se ČKS zlepšuje a dělá pokroky, lidé si zvykli, že zvěrstva páchaná domácí justicí byla svalována na nízkou morálku policistů. Brutální a systematické pronásledování Falun Gongu, které prosáklo všemi společenskými vrstvami země, však tuto iluzi přeměny zcela zničilo. Mnoho lidí teď uvažuje nad tím, jak vůbec mohlo k takovémuto bestiálnímu pronásledování dojít. Společenský řád země se po chaotickém období Velké kulturní revoluce (před dvaceti lety) stabilizoval, proč tedy Čína musela vstoupit do další, podobně děsivé etapy? Proč je Falun Gong, který vyznává principy pravdivosti, soucitu a tolerance a svobodně se cvičí ve více než 60 zemích světa, pronásledován pouze v Číně a nikde jinde? Jaký je vztah mezi Ťiang Ce-minem a komunistickou stranou v této perzekuci?

Paní Čang Fu-čen (38), pracovnice parku Sian-che ve městě Pching-tu, provincie Šan-tung


Paní Čang byla unesena státními orgány, když jela v listopadu 2000 apelovat za Falun Gong do Pekingu. Podle ověřených zpráv ze zdrojů, které jsou s případem obeznámeny, které ovšem nechtějí být zveřejněni, byla policií mučena a ponižována. Podle zdrojů ji vysvlékli donaha a oholili hlavu. Připoutali ji k posteli s roztaženými končetinami. Takto svázána byla nucena vykonávat i základní lidské potřeby. Policisté jí následně vstříkli do těla toxickou látku neznámého složení. Po injekci se u ní projevily kruté bolesti, ze nichž téměř zešílela. S bolestí zápasila, dokud jí nakonec nepodlehla. Celý proces sledovali zástupci místního Úřadu 610.

(Zpráva z 31. května 2004, publikovaná na stránkách clearwisdom.net, které shromažďují informace o persekuci Falun Gongu.)

Paní Jang Li-žung (34), město Ting-čou, provincie Che-pej

Paní Jang byla praktikující Falun Gongu. Z tohoto důvodu byla její rodina často zastrašována a pronásledována policií. Policejní razie, která se odehrála v noci na 8. února 2002, manžela paní Jang velmi rozrušila. Také se bál, že ztratí svou práci řidiče v Meteorologickém ústavu. Nesnesl psychický nátlak, který na něj policie vyvíjela, a druhý den ráno, když prarodiče nebyli doma, svou ženu uškrtil.

Jang Li-žung tragicky zahynula a zanechala po sobě desetiletého syna. Její muž krátce nato incident ohlásil na policii, která přišla vykonat pitvu jejího těla. Vyňali z těla paní Jang mnoho orgánů, a zatímco je vyjímali, její tělo bylo stále teplé a bez přestání krvácelo. Zaměstnanec Úřadu veřejné bezpečnosti v Ting-čou situaci komentoval slovy: "To nebylo zkoumání mrtvého těla, ale pitva za živa!"

(Zpráva z 25. září 2004, www.clearwisdom.net.)

Tábor nucených prací Wan-ťia, provincie Chej-lung-ťiang

Žena v sedmém měsíci těhotenství byla zavěšena na dřevěný trám. Ruce měla svázané silným provazem, který byl provlečen přes kladku. Policisté odkopli stolici, která ženu podepírala, a nechali ji viset ve výšce tří až čtyř metrů nad zemí. Jeden konec lana procházel kladkou a druhý drželi v rukou dozorci věznice. Když dozorci lano popotáhli, zůstala viset ve vzduchu. Když lano pustili, spadla na zem. Tímto způsobem ženu mučili, dokud nepotratila. Jejího muže donutili, aby toto mučení sledoval.

(Sepsáno podle rozhovoru s paní Wang Jü-č', která byla mučena po dobu více než 100 dní v pracovním táboře Wan-ťia - zpráva z 15. listopadu 2004, www.clearwisdom.net)

Tyto šokující a tragické příběhy se odehrály v dnešní moderní Číně. Jde pouze o několik z nespočetného množství případů, které se za posledních pět let brutálního pronásledování Falun Gongu odehrály.

Od 70. let, kdy Čína zahájila své ekonomické reformy, se Čínská komunistická strana (ČKS) snažila před mezinárodním společenstvím ukazovat, jak je dobrotivá a liberální. Teprve iracionální, brutální a krvavé pronásledování Falun Gongu dalo v posledních pěti letech světové veřejnosti možnost opět spatřit její pravou tvář. Je to největší hanba v historii potlačování lidských práv čínskou komunistickou stranou.

U čínské veřejnosti postupně převládl názor, že se ČKS zlepšuje a dělá pokroky, lidé si zvykli, že zvěrstva páchaná domácí justicí byla svalována na nízkou morálku policistů. Brutální a systematické pronásledování Falun Gongu, které prosáklo všemi společenskými vrstvami země, však tuto iluzi přeměny zcela zničilo. Mnoho lidí teď uvažuje nad tím, jak vůbec mohlo k takovémuto bestiálnímu pronásledování dojít.

Společenský řád země se po chaotickém období Velké kulturní revoluce (před dvaceti lety) stabilizoval, proč tedy Čína musela vstoupit do další, podobně děsivé etapy? Proč je Falun Gong, který vyznává principy pravdivosti, soucitu a tolerance a svobodně se cvičí ve více než 60 zemích světa, pronásledován pouze v Číně a nikde jinde? Jaký je vztah mezi generálním tajemníkem komunistické strany Ťiang Ce-minem a komunistickou stranou v této perzekuci?

Ťiang Ce-min postrádá nejen schopnosti, ale i morální bezúhonnost. Bez precizně vyladěného a lží poháněného vražedného stroje, jakým je ČKS, by nebyl schopen spustit tuto genocidu - genocidu, která je celostátní, a v některých případech dokonce sahá až za hranice Číny.

Stejně tak samotná ČKS by se nevydala proti proudu historie, směru dosavadních ekonomických změn a snah navázat kontakt se světem; kdyby zde neexistoval tento tvrdohlavý diktátor, který trval na tom, že udělá věci po svém. Tajná dohoda mezi Ťiang Ce-minem a ČKS, jejich spolupráce a vzájemné souznění zesílily zvěrstva pronásledování do nevídaných rozměrů.

 


DEVĚT KOMENTÁŘŮ KE KOMUNISTICKÉ STRANĚ – 5 000 výtisků

Devet-komentaru-ke-komunisticke-strane-titOd 27. listopadu do 27. prosince 2016 věnovali občané ČR prostřednictvím stránek Startovac.cz ve veřejné sbírce financí na dotisk českého překladu knihy Devět komentářů ke komunistické straně více než 165 000,- KčDěkujeme za podporu!

Ve středu 12. 4. 2017 se díky podpoře veřejnosti v Galerii Lucerna uskutečnilo slavnostní uvedení knihy na český knižní trh.

Náklad vydání dosáhl 5000 kopií.

Kniha je v prodeji v síti Kosmas.

Cena: 249,- Kč (s DPH)
Počet stran: 252 

Veřejnou sbírku a tisk realizovala nezisková organizace: Lidská práva bez hranic, z.s.

 


Nyní nabízíme celou sérii Devíti komentářů on-line.

Devět komentářů ke komunistické straně: Část I, Co je komunistická strana

Část II, Počátky Čínské Komunistické Strany

Část III, Tyranie čínské komunistické strany

Část IV, Čínská komunistická strana se staví proti přírodě

Část V, Tajná dohoda Ťiang Ce-mina s ČKS o pronasledovaní Falun Gongu

Část VI, Čínská komunistická strana zničila tradiční kulturu

Část VII, Historie zabíjení Čínské Komunistické strany

Část VIII, Proč je čínská komunistická strana zlý kult

Část IX, O bezohledné povaze čínské komunistické strany