Prohlášení konzulárního úředníka z úřadu zahraničních věcí

Jsem prvním tajemníkem čínského konzulátu v evropské zemi. Pracuji na Úřadě zahraničních věcí. "9 komentářů" mě i mé kolegy velmi nadchlo. Tato série článků, která úplně odhaluje více než padesátileté běsnění Čínské komunistické strany v Číně, v nás probudila hlas, který se za ta léta v našich srdcích téměř ztratil.

Prosím, odpusťte mi moji spoluobčané v Číně, že v této době ještě nemohu otevřeně vyjádřit své vystoupení. Věřím však, že tento den přijde brzy. Mám na konzulátu poměrně hodně kolegů, kteří sdílí stejný názor. Čínská komunistická strana vládne Číně totalitou, kterou jí vytýká celý svět a její ruce jsou potřísněny krví našich spoluobčanů. Zničila naši pět tisíc let starou kulturu a násilím zničila morální hodnoty čínského národa. Úplně zničila zemi, na které závisí naše životy. Nebe neušetří Čínskou komunistickou stranu před odstraněním.

Odstranění ČKS by mělo být zodpovědností naší generace. Tímto vyzývám všechny diplomaty, kteří pracují v zahraničí, aby pomohli našemu úsilí v této době, kdy naši spoluobčané potřebují naši pomoc.

Čang Ťun-tchao
Čínský diplomat píšící z evropské země
14. ledna 2005