Chuang Siao-min, trenérka národního plaveckého týmu Jižní Korey a bývalá čínská olympijská plavkyně zveřejnila své vystoupení z ČKS 12. prosince 2004. Následkem toho ČKS začala obtěžovat její rodinu v Číně. Dává ČKS, která tvrdí, že její členové mohou vystoupit ze strany kdykoliv chtějí, lidem opravdu takovou svobodu? Co ČKS udělala, když se paní Chuang zřekla členství v ČKS? Následuje rozhovor paní Chuang a reportéra The Epoch Times Wen Lunga.

Reportér: Jak reagovala veřejnost na vaše vystoupení z ČKS?

Trenérka Chuang: Bylo mi řečeno, že poté, co jsem své prohlášení vydala, se zpráva o mém vystoupení z ČKS rychle roznesla po celé Číně. Když moje švagrová jela za obchodem do jižní Číny, nějací lidé se jí zeptali: "Vystoupila vaše švagrová ze strany?" Jeden sportovec řekl, že mé vystoupení způsobilo velké pozdvižení v celé plavecké společnosti.

Reportér: Svoboda vyznání je základní lidské právo. Měla byste mít svobodnou volbu vybrat si, zda chcete vstoupit nebo vystoupit z politické strany. Avšak udělat takové rozhodnutí v dnešní Číně veřejně vyžaduje hodně odvahy. Ovlivnila vaše volba vaše příbuzné, kteří žijí v Číně?

Chuang: Poté co jsem vydala prohlášení, ČKS poslala k mojí sestře lidi, aby zjistili informace o mé situaci. Řekli, že můj čin může ovlivnit budoucí kariéru mojí sestry. A dokonce jí vyhrožovali: "Musíš si uvědomit, že ČKS je schopna udělat cokoliv!" Poté ještě děsili moji rodinu: "Chuang Siao-min se nikdy nesmí vrátit do Číny. A ani její máma nesmí jet do zahraničí, aby ji navštívila." Zdůrazňovali také, že jsem vyšetřována čínským ministerstvem státní bezpečnosti.

Reportér: Jaký je váš názor na reakci ČKS? Litujete svého vystoupení ze strany?

Chuang: To, co ČKS udělala mě opravdu překvapilo. Nikdy jsem netušila, že ČKS je tak zlá. Mám pocit, že vstoupit do této strany je stejné, jako se nalodit na pirátskou loď. Člověk smí nastoupit, ale nemůže z ní již odejít. Když jsem zrušila své členství, čelila jsem mnoha výhružkám. Neukazuje to její zlou a násilnickou povahu? Co je dobrého na takovéto organizaci? Proč bych z ní neměla vystoupit jak nejrychleji to jde? Vidíte, že počet lidí, kteří vystoupili z ČKS, se blíží jednomu milionu. Nenaznačuje to, že čínští lidé nechtějí být její součástí? Je to názor veřejnosti. Všichni lidé chtějí vystoupit z ČKS. Nikdo již nechce žít ve stínu hrůzy a strachu.

Profil Chuang Siao-min:
Chuang Siao-min je bývalá členka čínského národního plaveckého týmu. Na Olympijských hrách v roce 1988 vyhrála stříbrnou medaili. Během let 1986 - 1990 vyhrála tři zlaté medaile na Asijských hrách. Má celkem 11 zlatých medailí ze světových plaveckých závodů. Ve společnosti čínských plavců byla nazvána Číslo 1 z "Pěti zlatých květin" a "Královna v plaveckém stylu prsa". V roce 1987 obdržela titul jednoho z deseti nejlepších atletů Asie. Dnes trénuje národní plavecký tým Jižní Korey.