George Soros na oficiálním otevření Evropského institutu pro romské umění a kulturu (ERIAC) na německém ministerstvu zahraničí v Berlíně, 8. června 2017. (Sean Gallup / Getty Images)
George Soros na oficiálním otevření Evropského institutu pro romské umění a kulturu (ERIAC) na německém ministerstvu zahraničí v Berlíně, 8. června 2017. (Sean Gallup / Getty Images)
V roce 2006 napsal David Horowitz, jeden z nejprodávanějších autorů edice The New York Times Best Sellers, knihu „The Shadow Party“ (Stínová strana). Se svým kolegou Richardem Poem v ní na základě získaných důkazů detailně popisuje, jak George Soros a radikálové z 60. let převzali Demokratickou stranu USA.

Nyní, o více než deset let později, je Sorosův vliv v dnešní Demokratické straně USA ještě patrnější.

Horowitz v rozhovoru pro The Epoch Times vysvětlil, jak se tato strana od základů proměnila.

„Protože levice v kulturních institucích vždy dominovala, lidé už ani nevědí, co je to komunismus,“ říká Horowitz. „A právě o tom je dnes Demokratická strana: rozšiřují svou rasistickou ideologii známou jako ,politika identitʻ, podle které vás na člověku zajímá především jeho barva pleti, pohlaví anebo sexuální orientace. Vše ostatní je podružné.“

Horowitz tvrdí, že Soros má z politické manipulace pocit „falešné ctnosti“ a je to jeho verze „zachraňování světa“.

Minulý rok Soros převedl ze svého jmění téměř 18 miliard dolarů na svou nadaci Open Society Foundations, což z něj udělalo jednu z největších organizací pro politický aktivismus.

Horowitz řekl, že financování ze Sorosových nadací ovlivňuje velkou část kulturního dění v dnešní americké společnosti, ale cíl za tím ukrytý nevěstí nic dobrého. „Jsem bývalý radikál, a tak vím, jak je levice zlověstná a nenávistná,“ dodal.

Skutečnou agendou Sorose a „Stínové strany“ je podle Horowitze „udělat z USA stát s jedinou stranou a umlčet lidi, jako jsem já“.

„[Soros] dal dohromady koalici, jako je Dělnická strana, a také má skupiny jako je Demokratická aliance, což je organizace operující s 50 miliony dolarů, přes kterou posílá své peníze kandidátům za demokraty,“ vysvětluje Horowitz. „Je přímo posedlý tajemníky jednotlivých států USA, protože mimo jiné dohlížejí nad procesem voleb.“

„Přes své sítě vlastní Demokratickou stranu,“ pokračuje autor knihy. A dodává: „Bez podpory Sorosovy sítě je pro jakéhokoliv demokrata nemožné ucházet se o post kongresmana a být zvolen.“

Sorosovy nadace podle Horowitze pronikly do každé části společnosti. „Takzvané filantropické nadace jsou kulturními mašinériemi – spisovatelé, ocenění... Tyto levicové koalice mají pevnou moc nad všemi těmito věcmi.“

„Demokratická strana USA se měnila během mnoha let. Začalo to během McGovernovy kampaně, kdy si uvědomil, že v šedesátých letech se levice pokusila zničit zemi, a tak utvořil agresivní frakce, hispánské frakce, které byly všechny radikální a postupně Demokratickou stranu ovládly.“

Horowitz popisuje také strategii „nahoře a dole“, kterou Soros a jeho strana používají.

„Na ulicích vyvolává jedna jeho skupina násilí a pak přijde jeho další skupina, která vše napraví,“ vysvětluje podrobněji. „Tito rozzuření anarchisté vytvářejí povyk s líbivými hesly o nezabíjení lidí a pak je Obama pozve do Bílého domu. No a Soros sponzoruje oba tábory, jak kriminálníky na ulicích, tak Obamu.“

Možná nejnápadnějším příkladem takové strategie je dnešní levicová extremistická skupina Antifa. Její členové nosí černé oblečení a maskami přes obličej zakrývají svou totožnost. Navzdory tomu, že jejich název je zkrácením pojmu „anti-fašistický“, tato organizace často používá fašistické taktiky, které vedou k násilí vůči konzervativcům, příznivcům amerického prezidenta Trumpa a dalším lidem, které považují za pravicové.

„Tu moc, kterou má levice skrze takzvané filantropické nadace, musíme přibrzdit,“ řekl Horowitz. „Levicové nadace utajují své dárce a financují Ruckus Society [nezisková organizace, která tvrdí, že poskytuje výcvik pro „nenásilné přímé akce“] a všechny ty lidi, kteří vytvářejí chaos.“


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích. Zdroj.