Virtuozka Jitka Hosprová, harfenistka Kateřina Englichová a mezzosopranistka Martina Kociánová vystoupí v pátek 20. července v Rabštejnu nad Střelou. (Epoch Times)
Virtuozka Jitka Hosprová, harfenistka Kateřina Englichová a mezzosopranistka Martina Kociánová vystoupí v pátek 20. července v Rabštejnu nad Střelou. (Epoch Times)
Na zítřejší páteční večer 20. července 2018 lákají do kostela Panny Marie Sedmibolestné v Rabštejnu nad Střelou tři významné osobnosti české hudební scény – virtuoska Jitka Hosprová, harfenistka Kateřina Englichová a mezzosopranistka Martina Kociánová.

Vystoupení se připravuje v rámci festivalu Procházky uměním, jehož zakladatelkou a organizátorkou je Jitka Hosprová, která kromě vlastního virtuosního umění obohacuje diváky schopností organizovat a nazkoušet pestrou škálu hudby s různými významnými hudebníky. Někdy ji můžete zastihnout v Praze na Kampě v doprovodu kytary a flétny, jindy zase v doprovodu harfy a zpěvu nebo akordeonu. Během koncertů nechává vyniknout různé umělce a jejich tvorbu, což znamená, že celý koncert není pouze o Jitce Hosprové.

Program začíná od 18 hodin, přičemž jeho záměr je velice bohulibý, neboť vstupné je dobrovolné a bude věnováno na dobročinné účely oprav místních památek. Večerem bude slovem provázet Miroslav Dvořák.

Mottem festivalu je prohlášení „přežije – li kultura, přežije národ!“

Záměrem mezinárodního festivalu Procházky uměním je především vytvoření stabilního uměleckého zázemí pro potřeby moderního evropského kulturního člověka 21. století, jak v Plzeňském regionu, tak i v pražském Muzeu Kampa.

„Naším posláním je zpřístupnit klasickou hudbu širší veřejnosti a mládeži a šířit povědomí o její dostupnosti atraktivní formou, plně využít nové komunikační prostředky v rámci propagace a rozvinout potenciál vizuálního přenosu koncertů díky sociálním sítím. Přinášíme originální hudební dramaturgie, které posunují představy o klasické hudbě a podporují získání respektu festivalu v rámci domácího a Evropského kontextu. Usilujeme o vytvoření silného zázemí pro realizaci a tvoření uměleckých projektů,“ uvádějí stránky projektu.

Jitka Hosprová pořádá Procházky uměním už šestým rokem. Nápad pořádat hudební koncerty na zajímavých místech, které mohou divákům sloužit nejenom jako místo poslechu vážné hudby, ale také jako výstavní prostory či zajímavé architektonické destinace, se ukázal jako zajímavá cesta.

Čtěte také:

Jitka Hosprová, Jaroslav Svěcený a symfonický orchestr zahrají ve Velké synagoze v Plzni

Umělci a místní obyvatelé se snaží zachránit kostel svatého Jiří ze 13. století

Vynikající kulturní večer v objetí okouzlujících smyčců v režii virtuosky Jitky Hosprové