(Twitter/screenshot)
(Twitter/screenshot)
Několik lídrů strany Demokratických socialistů Ameriky (Democratic Socialists of America, DSA) veřejně podporuje komunismus, ideologii, která byla ve 20. stol. podle odhadů zodpovědná za nepřirozenou smrt sta milionů lidí.

DSA zaznamenala velký nárůst popularity poté, co minulé úterý kandidátka této strany Alexandria Ocasio-Cortezová porazila poslance demokratů Joea Crowleyho v jednom z newyorských okrsků. Ocasio-Cortezová se stala oblíbenkyní hlavních médií. Některá z nich o ní říkají, že je „novou tváří“ Demokratické strany.


Skupina monitorující ultralevicové extremisty, Far Left Watch, upozornila na znepokojivé zprávy o DSA v médiích, podle nichž lídři DSA z pobočky v Iowa State University pobízeli lidi, aby zastřelili prezidenta Trumpa a vedení DSA na pobočce v University of Georgia se dovolávalo popravy republikánů ve Sněmovně reprezentantů USA.

Tato skupina shromáždila tweety známých lídrů DSA, v nichž otevřeně podporují komunismus.

„Jako místopředsedkyně pobočky DSA bych tady chtěla něco poznamenat: komunismus je dobrý,“ napsala na svém Twitteru Olivia Katbi Smithová, místopředsedkyně pobočky DSA v Portlandu v Oregonu.
Na výše zmíněný tweet zareagovali další z řad DSA. Místopředsedkyně z Charlottesville napsala: „Jako místopředsedkyně pobočky DSA bych se chtěla přidat k tomuto prokomunistickému prohlášení.“ Místopředseda z Hudson County s tweetem také souhlasil a dodal, že komunismus je podle něj „velmi dobrý“. A další místopředseda DSA ze Seattlu zareagoval tweetem, že s výrokem Katbi Smithové „naprosto souhlasí“.
DSA o sobě na svých webových stránkách prohlašuje, že není politickou stranou, ale „největší socialistickou organizací v USA“. A dodává: „Protože konec kapitalismu pravděpodobně neuvidíme hned zítra, DSA už dnes bojuje za reformy, které oslabí moc korporací a zvýší moc pracujícího lidu.“

Jak newyorská pobočka Epoch Times nedávno uvedla ve své rubrice Slepá ulička komunismu: „Za více než 100 let měly s komunismem zkušenosti už stovky milionů lidí a výsledky jsou vždy stejné: smrt, ničení a beznaděj.“

Přeložil a redakčně upravil: J. S.