Podle moderní medicíny je rakovina nevyléčitelná. Existuje navzdory tomu alternativní forma léčby, která pacientům postiženým rakovinou nabízí druhou šanci na život? Podle vědkyně v oboru rakoviny, doktorky Jü-chung Tungové, je odpověď ano.

Dr. Tungová pracovala mnoho let jako výzkumnice rakoviny pro nadnárodní farmaceutickou společnost Novartis se sídlem ve Švýcarsku. Během svých výzkumů Tungová nakonec objevila, že lék proti rakovině se nenachází ve zdravotnictví, ale v meditační disciplíně zvané „Falun Gong“ (Fa-lun Kung), označované také jako „Falun Dafa“.

Falun Dafa je tradiční čínská metoda zušlechťování mysli a těla, která kromě pomalých meditativních cvičení klade důraz na zásady „Pravdivost, Soucit, Tolerance“. Tato disciplína má sloužil ke zlepšení zdraví a morálního charakteru, přičemž je bezplatná.

Mezi lety 2000 až 2015 Dr. Tungová a její tým výzkumníků analyzovali zdravotní stav 152 pacientů v konečné fázi rakoviny, kteří začali praktikovat Falun Gong. Jednalo se zejména o druhy rakoviny, které postihly játra, plíce, žaludek, genitálie, zánět konečníku a tračníku, slinivky/žlučovodu, jícnu a krve.


20180629-lek3
Doktorka Tungová.


Tito pacienti v posledních stádiích onkologických onemocnění byli svými lékaři informováni, že jim zbývá jen několik měsíců života, průměrně mezi 5 až 6 měsíci. „Většina z nich umírala doma,“ uvedla Dr. Tungová pro televizi NTD. „Třetina z nich se připravovala na pohřeb.“

Poté, co se tito lidé s rakovinou začali věnovat metodě Falun Gong, překročili počáteční prognózu očekávané délky života, již jim stanovili jejich lékaři, a žili dalších 56 měsíců – tedy až do publikování vědeckého výzkumu doktorky Tungové. V tomto období bylo 149 z 152 pacientů stále živých a zdravých.

Shrnutí výzkumu Dr. Tungové bylo zveřejněno v červnu 2016 na zasedání Americké společnosti pro klinickou onkologii (ASCO), největším mezinárodním shromážděním na poli onkologie a klinického výzkumu rakoviny.

„Kromě pozoruhodného zlepšení symptomů může praxe Falun Gongu pomáhat pacientům s nádorovým onemocněním přežít výrazně déle. Navíc, u 97 procent případů došlo k úplnému uzdravení symptomů,“ píše se ve studii Tungové, kterou ASCO publikovala.

Později Dr. Tungová a její tým pozorovali jednoho pacienta, profesora Čchang-ning Wua, kterému byla diagnostikována rakovina prostaty.

Doktor Wu, který na záběru pořízeném z videa, stojí vedle doktorky Tungové, vypráví o tom, že se jeho rakovina úplně vytratila poté, co se začal věnovat Falun Gongu.

„Byl jsem pacient s rakovinou prostaty v konečném stádiu, s metastázami v kostech,“ prohlásil profesor Wu v roce 2017 v rozhovoru pro NTD kousek od nádraží Grand Central Terminal v New Yorku.

Před nastoupením na duchovní praxi podstoupil Wu hormonální léčbu po dobu 19 měsíců, „ale rakovina se vrátila“. Tehdy právě vyzkoušel Falun Gong.

„Asi jeden měsíc poté mi značně poklesl PSA (Prostatický specifický antigen – protein tvořený a secernovaný epitelem prostaty, pozn. red.), vzpomíná Wu a dodává: „Po osmi měsících, podle vyšetření kostí, se zdálo, že kostní metastázy zmizely. Už deset měsíců neberu na rakovinu žádné léky. Jsem zdravý člověk, bez bolestí kostí a s normální PSA. Do budoucna mám velmi optimistické vyhlídky“.

„Je to kvůli tomu, že praktikuje Falun Gong,“ potvrdila doktorka Tungová. „Jsem doktorka pracující v nemocnici. Pracovala jsem hodně let jako klinická výzkumná vědkyně ve velké farmaceutické společnosti. K analýze všech těchto případů jsem použila velmi přísné metody. Poté, co jsem získala výsledky, jsem byla přesvědčena a šokována – léčivá síla Falun Gongu je opravdu úžasná. Tento fenomén si rozhodně zaslouží větší pozornost.“

Zajímavé je, že mnozí z jejích pacientů, kteří přijali Falun Gong za své, nejdříve zažili zlepšení po stránce duchovní a následně zmizely i jejich symptomy, přesně v tomto pořadí.

Přestože Falun Gong není určen k léčbě rakoviny, ale slouží jako „kultivační praxe“, výzkum Tungové ukazuje, že jedinci, kteří se mu věnují, mají větší šanci na delší život, těší se lepšímu zdraví a lepší kvalitě života díky většímu duchovnímu uvědomění.

Podívejte se na video, kde doktorka Jü-chung Tungová hovoří o svém výzkumu (anglicky):



Vynikající vliv Faun Gongu na zdraví člověka potvrdilo několik lékařských studií. První byla provedena v Číně v roce 1998. Dále Tchaj-wanská studie doktora Lia a kolektivu z roku 2003. Další studie probíhali při univerzitách v Austrálii (v roce 2010), v Egyptě a ve Spojených státech (v roce 2013). Australská doktorka Margaret Treyová provedla 13 let dlouhý výzkum účinků Falun Gongu na zdraví člověka, který shrnula v knize The Mindful Practice of Falun Gong. Na její výzkum dohlíželi další dva lékaři - doktoři Mattner a Court.

Studie publikovaná v odborné časopise Klinická onkologie v červnu 2016 došla k závěru, že „praxe Falun Gong může kromě významného zlepšení příznaků, pomoci pacientům v konečném stádiu rakoviny přežít výrazně déle“.


 

Přeložil J. Č.; Zdroj.

Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.