Jordan Peterson. (Screenshot / Epoch Times)
Jordan Peterson. (Screenshot / Epoch Times)

Jordan Peterson, kanadský klinický psycholog a profesor psychologie na univerzitě v Torontu, v rozhovoru s deníkem The Epoch Times hovoří o získávání moci prostřednictvím politiky identity a o absurdnosti regulování sociální spravedlnosti.


V této části rozhovoru Peterson rozebírá prohlášení některých zarytých obhájců komunismu, kteří stále opomíjejí historická fakta o tom, jak špatně dopadly všechny režimy, které se deklarovaly jako komunistické. Jejich argumenty znějí: „Ale to nebyl skutečný komunismus.“


Podle Petersona to říkají jenom proto, že mají následující postoj: „Jsem natolik přesvědčený o oprávněnosti svojí ideologie a o své morální čistotě, že kdybych byl já diktátor komunistického státu, nastala by ta slibovaná utopie.“ Tohle tím myslí, když říkají „to nebyl skutečný komunismus“.

„Myslíš si, že kdybys byl Stalin, neteklo by tolik krve. Přemýšlej trochu. Kdybys byl ten pozitivní Stalin (jak si myslíš), za chvíli by přišel nějaký ten negativní Stalin, a bylo by hnedka po tobě. Takže nevyslovuj hypotézy příliš rychle,“ míní Peterson.


Proudy neomarxismu

Podle Petersona došlo k téměř nepozorovanému rehabilitování dříve odsouzeného marxismu, který se ukryl do nového pozlátka – postmodernismu, který podporuje politiku identit.

Marxismus, který se následně rozvíjel a rozšiřoval do marxismu–leninismu a komunistických režimů, přivodil smrt nejméně 100 milionů lidí. Zločiny komunismu dosud nebyly plně odhaleny a zdokumentovány a jeho ideologie ve světě i nadále přetrvává.

Epoch Times publikuje sérii dokumentů a reportáží, v nichž se snaží odhalovat historii a přesvědčení tohoto hnutí, které od doby svého vzniku proslulo tyranií a ničením.

Více o Jordanovi Petersonovi * Wikipedie * Facebook * WEB *



Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.


Čtěte také: Jordan Peterson hovoří o principu tolerance, standardech a zodpovědnosti (video – část 5.)