Liščí pohled. (OBRAZ)
Liščí pohled. (OBRAZ)
Tato jedinečná brožura přináší kvalifikovaný a komplexně zpracovaný pohled na problematiku chovu norků a lišek na kožešinových farmách s důrazem na otázku, zda jsou tato zvířata na farmách domestikována či nikoli.

Autorem „Případu kožešinových farem“ (The Case against Fur Factory Farming) je světově uznávaný odborník na etologii lišek profesor Stephen Harris z Velké Británie. Studiem šelem, zejména lišky obecné, se Harris zabývá již více než 50 let.

Profesor Harris se v říjnu 2016 spolu s dalšími odborníky zúčastnil mezinárodního semináře k novele zákona o ochraně zvířat proti týrání, která navrhuje zakázat chov tzv. kožešinových zvířat v České republice. Seminář uspořádala v Praze Svoboda zvířat ve spolupráci s Aliancí za módu bez kožešin (Fur Free Alliance).

Spoluautorkou této vědecké recenze je Heather Pickettová, předmluvy českého vydání se ujal profesor Stanislav Komárek.

20170122-farma
Přebal nové studie v češtině. (Svoboda zvířat)
Publikace umožní veřejnosti blíže nahlédnout do problematiky welfare (životní pohody) kožešinových zvířat. 

Na mezinárodním semináři v Poslanecké sněmovně se 21. října 2016 sešli odborníci na problematiku kožešinových zvířat, aby české odborné veřejnosti předali zkušenosti ze svých zemí, které kožešinové farmy již zakázaly. 

Výsledek semináře byl jednoznačný: kožešinová zvířata na farmách nelze domestikovat, a tudíž zde pro ně nelze ani vytvořit vhodné podmínky. Kromě etického a zákonného hlediska je zapotřebí věnovat pozornost také etologickým potřebám, které z technických důvodů nemohou farmy naplnit.