S adventním časem přichází potřeba nakupovat dárečky pro své blízké. Současně se objevují také dobročinné akce, při kterých se lidé snaží pomáhat potřebným.

S dobročinnou akcí se rozhodla pomoci autorka dětské knížky Duhové tajemství andílka Vandílka Šárka Kadlečíková. Neobvyklou formou zvolila propojit vydání volného pokračování úspěšné prvotiny Vánoce s andílkem Vandílkem aneb Dva výlety do Betléma a zase zpátky domů (v nakladatelství Metoda, 2011) s dobročinností.

Pomocí crowdfundingového portálu www.hithit.com nabízí svým čtenářům možnost si knihu nejen před-objednat, ale současně darovat další výtisk dětem do nemocnic.

Hithit také pomáhá

Dětská knížka Duhové tajemství andílka Vandílka poputuje k nejméně 300 dětem do nemocnic (více zde..). „Hithit nám umožní získat v předstihu finance na tisk Duhového tajemství. Vyšší náklad znamená nižší cenu za kus, a tak za každých 250,- Kč, což je cena jedné knížky, můžeme darovat další knížku dětem do nemocnic,“ vysvětluje autorka knihy Šárka Kadlečíková. „Cílovou částku jsme nasbíraly během prvního týdne a pak už bylo na našich příznivcích, kolik peněz se nám podaří získat celkem. Aktuálně to znamená asi 318 knih pro děti do nemocnic.

Poputují například k dětem do Dětské nemocnice v Brně, na Kliniku dětského a dorostového lékařství VFN v Praze či do Jihomoravské dětské léčebny. Chceme, aby se zázračný Vandílek rozletěl po celé republice, a proto vyzýváme dětské nemocnice, aby se přihlásily, pokud mají zájem o knížky pro hospitalizované děti. Mohou tak učinit na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,“ sděluje Šárka Kadlečíková, autorka.

Komentáře o smysluplnosti

„Mými učiteli jsou mé děti – Kryštůfek, Kristýnka a Karlík. Díky nim jsem začala tvořit a žít přítomným okamžikem,“ svěřuje se autorka knihy.

Její ilustrátorka Radka Sedlačíková Černocká dodává: „Díky Míně a všem dětem, které díky Vandílk ovi potkávám, jsem znovu objevila hravost dětského světa. Když maluji a tvořím, stávám se jeho součástí.“

Lenka Svobodová, koordinátorka ´vandílkovských aktivit´, doplňuje: „Ráda se věnuji dobročinným a smysluplným činnostem a užívám si život se svou milovanou rodinou, dětmi Terezkou a Tomáškem.“

Monika Jančová, inovátorka: „Po mnohaletém působení v televizním prostředí si užívám rodičovské pauzy a věnuji se tomu, co mě baví – svým dvěma dcerám Julince a Sofince a projektům, které mají sílu změnit svět k lepšímu.“

Duhové tajemství andílka Vandílka aneb Dva výlety do zlatovzduchu vyjde v nakladatelství Metoda na začátku prosince 2014 a autorky projektu chtějí knihu distribuovat jak do nemocnic, tak do knihkupectví ještě před Vánocemi.