Ilustr. foto. (Z. Dankova/ ET ČR)

V sobotu 2. srpna na vás odpoledne čekají v Bohuslavicích u Telče dávní přátelé člověka, věrní koníci. Benefiční akci pořádá opět Koňská záchytka, které pomáhá těmto průvodcům člověka z nouze do lepších podmínek k životu.

„4. ročník benefiční akce má spojovat lidi v pomoci koním týraným a zanedbaným,“ zve pořadatelka akce Zuzana Kazdová, zástupkyně Koňské záchytky.

„Svým vstupným podpoří diváci tento jedinečný projekt,“ pokračuje Z. Kazdová. „Letos bude nově i bohatá tombola. A Vašek Vydra přijede, letos už počtvrté, se svými dvěma koňmi osobně. Od něho se můžete těšit na ukázku jezdeckého umění, bezudidlového ježdění, skákání, střílení z luku či sekání melounu šavlí a další atrakce. Přímo na akci V. Vydra pokřtí i kalendář pro záchytku, který bude možno i zakoupit. Výtěžkem z kalendáře opět podpoří diváci tento projekt a mohou si kalendář nechat třeba i osobně podepsat Vaškem Vydrou. Na závěr je připravena i velmi populární autogramiáda.“

Pokud se chcete se dozvědět, jak můžete pomoci týraným a zanedbaným koním v ČR a chcete užít rodinné odpoledne s bohatým programem a zároveň podpořit dobrou věc, čekají na vás v sobotní odpoledne ukázky voltíže na koních, barokní ježdění, ukázka břišních tanců, ukázky canisterapie, ukázky přirozené komunikace s koňmi a další podívané.

20140721-benefice

Jak pracuje zaříkávač koní? Jak lze napravit koňskou duši?

Kůň je velkým zvířetem. Pro svého majitele, který ho vlastní, může mít jak majetkovou hodnotu, tak i tu přátelskou služební. Někteří jedinci si to však neuvědomují a berou koně jako majetek. Nerozumí jeho potřebám.

„Lidé si často neuvědomují, že kůň nesmí stát na místě. Potřebuje prostor, stádo a čerstvý vzduch. Nevyhovující podmínky mohou u citlivějších jedinců vyvolat nežádoucí chování, zlozvyky a podobně,“ říká zástupkyně občanského sdružení, které provozuje Koňskou záchytku.

Po celý den bude probíhat (v rámci akce bezplatně) workshop „přirozené komunikace“ Freda Bednáře. Pro děti je přichystáno ježdění na koních a oslících, všelijaké malování a Raši bar pro všechny.

Při příznivém počasí bude i ukázka plavení koní!

V areálu bude možnost parkování a pro zájemce také ubytování v pěkném prostředí Bohuslavic.

20140721-benefice3a
Ilustr. foto. (Z. Dankova/ ET ČR)