Vlevo: James Huston mladší, pilot ze 2. sv. války, který zahynul v bitvě o Iwodžimu (Screenshot/YouTube via Walter Semkiw). Vpravo: Chlapech hrající si s letadlem, ilustr. foto. (SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images)

Vesmír je plný záhad, které zpochybňují naše současné vědomosti. V rubrice „Za hranice vědy“ sbírá Epoch Times příběhy o těchto zvláštních úkazech, aby stimulovaly představivost našich čtenářů a otevřely možnosti, o nichž byste si dříve mohli myslet, že jsou nemožné. Jsou tyto příběhy pravdivé? Rozhodněte sami.

Když bylo Jamesi Leiningerovi z amerického státu Louisiana dva roky, začaly se mu zdát strašlivé noční můry, ve kterých se zřítil letadlem. Chlapec vyprávěl, že ho sestřelili Japonci, že jeho letadlo vylétalo z lodi Natoma a že jeho kamarád se jmenuje Jack Larson. Z fotografie identifikoval místo, kde k pádu došlo – Iwodžima.

Iwodžima je ostrov, o který Spojené státy bojovaly v roce 1945. Loď Natoma byla opravdu jedním z plavidel, které byly do bitvy o Iwodžimu zapojeny a jistý Jack Larson opravdu na Natomě působil. V bitvě zahynul jediný pilot – James Huston mladší.

Leininger začal vyprávět, že je třetím Jamesem. Pokud je převtělením sestřeleného pilota, pak by byl James Leininger skutečně třetím Jamesem v pořadí.

Příběh tohoto dítěte popisuje Dr. Jim Tucker z University of Virginia, který je předním vědcem zabývající se převtělováním neboli reinkarnací.

Jeden skeptik píšící pro blog Skeptico poznamenal, že než se hošíkovi začaly zdát noční můry, rodiče ho vzali do vojenského muzea, kde jako ohromený zíral na letadlo z druhé světové války.

Podle tohoto kritika to byla tato návštěva, co odstartovalo noční můry a pobízení dospělých pak vedlo k vymyšlení celého příběhu. Navzdory tomu blogger přiznává, že je těžké vysvětlit jména, na které si chlapec vzpomněl.

Doktor Tucker říká, že chlapcův otec je evangelický křesťan, který je zásadně proti myšlence reinkarnace. Přesto vědec bere při výzkumech v potaz možné nadšení rodičů. I tak se ale setkal s případy, kdy rodiče vyprávěním svých dětí nijak nadšeni nebyli, a přitom jejich potomci popisovali úžasné zážitky.

small United States

Čtěte také:
Reinkarnace: Skutečnost nebo blud? 3 případové studie