Dělník pracující u pece v ocelářské firmě ve Wu-chanu, centrální provincie Che-pej. (STR/AFP/Getty Images)
Dělník pracující u pece v ocelářské firmě ve Wu-chanu, centrální provincie Che-pej. (STR/AFP/Getty Images)

V prvních pěti měsících letošního roku se propadl zisk velkých a středních ocelářských korporací Číny až o 94,26 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Tvrdí to člen čínské železářské a ocelářské Asociace, který mluvil se státem kontrolovaným médiem „Economic Information“.

Tento člen asociace dále pro Economic Information řekl, že za pádem zisku v tomto odvětví stojí především klesající tržní cena hotových výrobků a rostoucí ceny vstupního surového materiálu.

Dle statistik asociace poklesl příjem z prodeje u 80 ocelářských podniků, označených státem za klíčové, celkem o 2,05% za měsíc květen 2012 ve srovnání se stejným měsícem loňského roku.

„Hlavním problémem je to, že obchod zažívá pokles jako celek. To mělo za následek pokles i výrobního průmyslu," řekl ředitel společnosti Hualing Xiangtan Iron Limited z provincie Chu-nan.

Dodal také, že jeho společnost začala propouštět nadbytečné zaměstnance a bere na sebe zakázky, které byly v minulosti dány menším podnikům. Hualing Xiangtan je obří železo-ocelářský gigant o 180 000 zaměstnancích a byl založen v roce 1958.

 

small United Kingdom

 

Čtěte také:

Kam s tím? Nadprodukce ocelářského průmyslu v Číně činí 200 milionů tun za rok

Pod silnou čínskou HDP oslabuje půda

Čínský průmysl se zhroutí do roku 2015, tvrdí ekonom

Čínské bankovnictví: Nízká parita, vysoká kontrola státu a nesplácené půjčky