Hrdina večera, Andrej Ševčenko, vstřelil obě branky hlahou. (Martin Rose/Getty Images)
Hrdina večera, Andrej Ševčenko, vstřelil obě branky hlavou. (Martin Rose/Getty Images)

Poslední dva zápasy prvního kola odehrála na ukrajinských stadionech skupina D. Francie s Anglií si nadělily po jednom bodě v Doněcku. Domácí tým vybojoval v Kyjevě proti Švédsku tři body.

Anglii dostal do vedení ve 30. minutě obránce Lescott. Aktivitou ale v zápase hýřila především Francie, a tak nebylo divu, že se jim podařilo brzy srovnat. Zařídil to už ve 36. minutě středopolař Nasri. Z celkových patnácti střeleckých pokusů do prostoru anglické brány už ale další gól nepadl. Remízou 1:1 si tak každý tým odnesl po bodu.

Gró duelu Ukrajiny a Švédska se odehrávalo v podstatě až ve druhém poločase. Misky vah na švédskou stranu naklonil v 52. minutě dlouhán Ibrahimovič. Veterán a kapitán domácích v jedné osobě, pětatřicetiletý Ševčenko, ale rázně odpověděl, když po třech minutách stav srovnal. Zanedlouho, v 62. minutě, přidal další a dostal tak domácí do vedení 2:1, které už do konce zápasu zůstalo netknuté.