Bylinný přípravek amerických Indiánů skrývá lék na rakovinu. (canadianhealthproducts.com)
Bylinný přípravek amerických Indiánů skrývá lék na rakovinu. (canadianhealthproducts.com)

Na přelomu 19. a 20. století se indiánský léčitel z kmene Odžibwa spřátelil s anglickým párem, který se usadil v Kanadě, v Severním Ontariu. Tito angličtí manželé i další hledači zlata přijeli roku 1902 do této oblasti,  aby zbohatli v hustě zalesněné divočině, kde Odžibwové dosud žili podle tradičních indiánských zvyklostí.

Manželce zlatokopa se v prsu objevila tvrdá hrudka. Když o jejím zdravotním stavu slyšel indiánský léčitel, nabídnul páru lék, který mu předali jeho „prapředci“.

Ženě a jejímu manželovi šaman pověděl, že léčivo je „svatý nápoj, který pročistí její tělo a vrátí je zpátky do harmonie s Velkým duchem“.

Manželé, skeptičtí k této radě, se vydali do Toronta, kde byl objekt v prsu diagnostikován jako rakovinný nádor. Doktoři doporučovali okamžité odstranění prsu. Přistěhovalci se ale báli a neměli na operaci dost peněz, a tak se vrátili zpět do pohraničí, kde jim odžibwavský „midewiwan“ připravil lektvar. „Midewiwan“ znamená „dobrosrdečný“. Je to výraz Odžibwavů pro léčitele nebo šamana.

Angličanka měla léčivý nápoj pít dvakrát denně, dokud, jak se v příběhu vypráví, nebude tělo oběti rakoviny „zpět v harmonii s Velkým duchem“.

O dvacet let později potkala tuto Angličanku třiatřicetiletá sestřička v malé provinční nemocnici v Ontariu. Ženino prso bylo poseto jizvami v místě, kde se nacházel rakovinný nádor. Když sestřička naléhala na vysvětlení, stará žena jí prozradila, jak jí rakovinu prsu vyléčil odžibwavský šaman.

Jméno té zdravotní sestry z provinční nemocnice bylo Rene Caisseová. Zapsala si poznámky o bylinkách, které Angličanka zmínila jako složky lektvaru. Své zápisky si založila a zapomněla na ně až do doby, kdy její teta onemocněla rakovinou žaludku a jater. Její onemocnění bylo smrtelné. Sestřička zkonzultovala s lékařem, že bylinky nemohou způsobit žádnou škodu, jelikož její teta byla tak jako tak odsouzena ke smrti na rakovinu.

Essiac nebo Flor-Essence, což jsou komerční názvy léčiv vyráběných podle původního indiánského receptu Caisseové. (ezentials-natural-products.com
Essiac nebo Flor-Essence, což jsou komerční názvy léčiv vyráběných podle původního indiánského receptu Caisseové. (ezentials-natural-products.com)

Teta Rene Caisseové se uzdravila dva měsíce po začátku léčby bylinným přípravkem a žila dalších dvacet let. Tímto bodem se venkovská zdravotní sestra začala věnovat bezplatné léčbě a péči o pacienty s nevyléčitelnou rakovinou, což jí vydrželo po zbytek života – jedinou satisfakcí Caisseové bylo přivádět oběti odsouzené k smrti na rakovinu zpátky do života.

Lék odžibwavského šamana nebyl lékařskými institucemi nikdy uznán. Sestřička Rene Caisseová odstartovala něco, z čehož se vyvinul šedesát let dlouhý boj za to, aby se dané bylinky klinicky otestovaly a oficiálně uznaly za lék na rakovinu.

Když Caisseová roku 1978 zemřela po operaci zlomeniny kyčle, zanechala po sobě 90letá stařenka zázračný lék na rakovinu, který stále zůstával zahalen v kontroverzi a konfliktech s Komisí pro léčbu rakoviny kanadského ministerstva zdravotnictví.

Rene Caisseová předala tajemství léku Dr. Charlesi A. Bruschovi, M. D. Brusch byl známým zakladatelem Bruschova lékařského a výzkumného centra v městě Cambridge v americkém státě Massachussets, a osobním lékařem prezidenta Johna F. Kennedyho.

Lektvar odžibwavského Indiána, který Rene Caisseová propagovala, se nyní prodává jako bylinný čaj bez jakýchkoliv informací o léčivém účinku pro pacienty s rakovinou. Tímto se lék vyhýbá problémům ze strany amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv a kanadského ministerstva zdravotnictví.

Lékařské instituce, které utrácejí miliardy dolarů od daňových poplatníků a dárcovských zdrojů na financování výzkumných grantů, platy, sdružení, luxusní kanceláře a laboratoře, se stále uchyluje k základnímu postupu léčení rakoviny: operace, injekce s toxickými chemikáliemi při chemoterapii, a kontrolované dávky radiace k zabití rakovinných buněk a nádorů.

Ve snaze zjistit, jestli bylinný přípravek Rene Caisseové vůbec prošel moderními klinickými experimenty a laboratorními testy, lidé zavolali na kanadský Národní institut pro léčbu rakoviny (NCI).

Nejjasnější odpověď vztahující se k přístupu lékařských institucí padla, když se lidé NCI dotazovali na takzvaný Essiac nebo Flor-Essence, což jsou komerční názvy léčiv vyráběných podle původního indiánského receptu Caisseové: „Nemáme informace o alternativní medicíně. Telefonujícím zasíláme brožury o tradičních způsobech léčby rakoviny,“ zněla zdvořilá odpověď od daněmi financovaného NCI.

Na dotaz, jakou odpověď by instituce dala, kdyby se telefonující zeptal na informace o Essiacu nebo o Flor-Essence, se dostalo reakce: „Odkázali bychom ho na seznam knihoven, kde si můžou nalézt informace o netradičních léčebných přístupech.“

Americká společnost na léčbu rakoviny velmi promyšleně odpověděla, že o Essiacu nebo Flor-Essence ve své databázi nenašli žádné informace.

 Související články:

Čínska medicína: Ako doktor naordinoval fyzické utrpenie proti rakovine

Originální bylinnou směs ESSIAC si můžete objednat v e-shopu na adrese www.essiac.cz.