S rakúskym Hochfilzenom sa Kuzminová v nedeľu určite nerozlúčila tak ako by si predstavovala. V stíhacom závode štartovala ako prvá. Nebežalo sa jej ale najlepšie a navyše netrafila 5 terčov. To ju stiahlo na konečné ôsme miesto.

Vďaka prvému miestu z piatkového závodu na 7,5 kilometrovej trati štartovala dnes Kuzminová ako vedúca stíhačky na 10 km. Jej odstup bol na druhú závodníčku Bielorusku Domračevovú 20 sekúnd, najlepšie biatlonistky sezóny Ekholmová(SWE) a Mäkäräinenová(FIN) na tom o moc horšie neboli.

Na prvej streleckej zastávke ale Nasťa netrafila jeden terč, zatiaľ čo jej najväčšie konkurentky nechybovali. Dotiahli tak slovenskú jedničku a dostali ju pod väčší tlak. Na druhej streľbe v ľahu chybovala znova a „na stojáka“ netrafila ešte ďalšie tri pokusy z desiatich. To všetko jej nadeľovalo   penalizácie... Navyše, podľa slov reprezentačného trénera, sa Kuzminovej dnes dobre nebežalo.

Nakoniec obsadila Anastasia slušnú ôsmu pozíciu s časom 37:15,4. Prpísala si do SP ďalších 38 bodov a s celkovým počtom 123 je na priebežnom 13. mieste.

Na najvyšší stupienok sa postavila Ekholmová (čas 35:17,8), ktorá štartovala z piateho miesta. Ako strieborná dobehla so štartovým číslom tri vedúca biatlonistka SP Mäkäräinenová (+32,0). Tretiu priečku vybojovala Domračevová (46,3 s).

Dnes sa darilo i Gerekovej, ktorá síce urobila tri strelecké chyby, ale i tak sa posunula z 25. na 21. miesto (+3:34,6). Dnešným ziskom dvadsiatich bodov ich má na konte 58, za čo jej patrí 32. pozícia v seriáli.

Česká biatlonistka Vejnarová obsadila 52. miesto (+6:51,5) a Vítková neštartovala.

Muži mali na programe štafetu, ktorej dominovali Nóri s časom 1:29:38,2. Druhí skončili domáci Rakúšania (+53,1) a tretí Francúzi (+3:28,8). Česká výprava v zložení Šlesingr, Moravec, Vítek a Soukup skončili na peknom siedmom mieste. Slovenský tým v zostave Hurajt, Matiaško, Šimočko a Kazár stratili viac ako šesť minút a obsadili 18. miesto.

Ďalší podnik SP nás čaká v slovinskej Pokjuke.